Manisa'nın imar planıyla ilgili flaş gelişme

banner297

Manisa'da uzun yıllardır yapılamayan ancak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde çalışmaları başlatılan yeni imar planı için son aşamaya gelindi. Manisa'nın 30 yıllık imar hasretini sona erdirecek olan imar planı için 5000'lik planlar Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayı toplantısına getirilecek.

Manisa 29.03.2021, 16:23 29.03.2021, 16:28
Manisa'nın imar planıyla ilgili flaş gelişme
banner388

Manisa'nın imar planlarının yapılmasının üzerinden geçen yaklaşık 30 senenin ardından yeni imar planı çalışmalarında sona gelindi. Yoğun mesai harcanan imar planı konusunda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılan toplantıya Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Şehzadeler Belediye Başkan Danışmanı Ulus Kotluca, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Palabıyık, Ahmet Tonguç ve Selman Keresteci ile Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi teknik ekipleri katıldı. Toplantıda çalışmaları devam eden imar planında gelinen son durum, görüş alışverişinde bulunularak değerlendirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün önderliğinde çalışmaları başlatılan ve bu kapsamda yoğun mesai harcanan 5000'lik planlar, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayı meclis toplantısına getirilecek.

5000'lik Planlar Nisan Ayı Meclisine Getirilecek

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geride kalan süreçte imar planı için yoğun mesai harcandığını belirtti. Başkan Ergün, "Nisan ayında 5000'lik planlarımızı meclisimize getiriyoruz. Şehrimizin 30 yıllık imar hasretine Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi'nin yoğun çalışmaları neticesinde inşallah son vermiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
Ha gayret 4 ay önce
Ha gayret bu sefer olacak inanıyorum yani inşAllâh...
Gariban 5 ay önce
Birde köylere (şimdilerde mahalle) imar getirsenizde vatandaşlar rahatlasa
Hep Manisa biz üvey evlatmıyız
Mehmet 5 ay önce
Aynı haberleri geçen senede de okuduk ve dinledik şimdi bunlara inanmıyoruz çünkü bu yöneticilerle senelerdir olmuyorsa yine olmaz çünkü geçen sene imza dediniz 3 günde 1 toplantı yapıyoruz dediniz sene sonu kesin dediniz insanları sürekli oyaladınız bu senede taktik aynı
Vatandaş 5 ay önce
Ha gayret, 20-25 yıl sonra imarı getirirsiniz.
Hüseyin 4 ay önce
Şu horozköy' mezarlık mahallesinin de imara açın daha doğrusu 10 kat kadar çıkarın lütfen.
Başka bahara 4 ay önce
Bu belediyelerle malesef hayaller başka bahara
27
açık