Manisa'nın imar planında gözler Meclis'te

banner297

Manisa'da imar planları Meclis'te anlatılacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, günler öncesinden güzel haberi duyurmuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile de görüşme gerçekleştirmişti. Nisan ayı Meclis toplantısında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde 15 mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planları ile 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar plan çalışmaları hakkında merak edilenler netleşecek.

Manisa 04.04.2021, 13:02 04.04.2021, 13:06
Manisa'nın imar planında gözler Meclis'te
banner388

Manisa'nın uzun yıllardır kanayan yarası haline gelen imar planı çalışmalarında son aşamaya gelindi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, imar sorununu sona erdirecek olan imar planı için Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile bir araya gelmişti. 

Manisa'nın imar sorununun ortadan kaldırılması için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde başlatılan imar çalışmalarında sona gelindi. Bu kapsamda yoğun mesai harcanırken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

YOĞUN MESAİ HARCANDI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılan toplantıya Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Irmak ve Dilşat Ulaş, İmar ve Şehircilik Müdürü Hakan Akgöl ve teknik ekipler katıldı. Toplantıda çalışmaları devam eden imar planında gelinen son durum, görüş alışverişinde bulunularak değerlendirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün önderliğinde çalışmaları başlatılan ve bu kapsamda yoğun mesai harcanan 5000'lik planların, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayı meclis toplantısına getirileceği ifade edildi.

İmar planı çalışmalarında gelinen noktayı değerlendiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Nisan ayında 5000'lik planlarımızı meclisimize getiriyoruz. Geride kalan süreçte ilçe Belediye Başkanlarımız ve ekipleriyle imar planı için yoğun mesai harcadık. Şehrimizin 30 yıllık imar sorununa yaptığımız çalışmalarla inşallah son vereceğiz" diye konuştu.

5000'LİK PLANLAR...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılan toplantıya Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Şehzadeler Belediye Başkan Danışmanı Ulus Kotluca, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Palabıyık, Ahmet Tonguç ve Selman Keresteci ile Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi teknik ekipleri katıldı. Toplantıda çalışmaları devam eden imar planında gelinen son durum, görüş alışverişinde bulunularak değerlendirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün önderliğinde çalışmaları başlatılan ve bu kapsamda yoğun mesai harcanan 5000'lik planlar, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayı meclis toplantısına getirilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geride kalan süreçte imar planı için yoğun mesai harcandığını belirtti. Başkan Ergün, "Nisan ayında 5000'lik planlarımızı meclisimize getiriyoruz. Şehrimizin 30 yıllık imar hasretine Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi'nin yoğun çalışmaları neticesinde inşallah son vermiş olacağız" ifadelerini kullandı.

GÖZLER NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISINDA

Nisan ayı Meclis toplantısında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde 15 mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planları ile 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar plan çalışmaları hakkında merak edilenler netleşecek.

Yorumlar (3)
45,5 4 ay önce
Haydi Manisa,haydi başkan bu sefer olacak. Yetti gari 30 yıl beklemek. Şehrin doğusu cazibe merkezi olacak,
Şehzadeler canlanacak,
kiralar ucuzlayacak,
insanlar ev sahibi olacak,
sel olmayacak,
hava kirliliği olmayacak
Manisa'miz daha da büyüyecek gelişecek...

Haydi Manisa,haydi başkan
Tekrarlamayin... 4 ay önce
Lütfen aynı haberi dönüp dolaşıp yeniden yayınlamayin artık.
Hangi 15 mahalle?
Nisan ayı meclis toplantısı ne zaman olacak?
Bunları araştırın sorun soruşturun biraz.

Lütfen haber istiyoruz
Öz Manisalı 4 ay önce
Haberin içeriğinde hiç mahalle ismi geçmiyor. Nasıl haber bu. İmar imar ok imarda hangi mahalleler.
37
açık