MANİSA'NIN EĞİTİM YATIRIMLARI MASADA

Manisa genelinde eğitim alanında gerçekleştirilen yatırımlar, Vali Ahmet Deniz başkanlığında düzenlenen toplantıda görüşüldü. 

MANİSA 27.05.2020, 18:34
MANİSA'NIN EĞİTİM YATIRIMLARI MASADA

Vali Ahmet Deniz başkanlığında Valilik Brifing Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve ilgililer katıldı.  İl genelinde okullarda yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları, yapımı devam eden okul inşaatlarının durumu ve olası bir depreme karşı hazırlıklı olmak amacıyla okullarda yapılan güçlendirme çalışmalarına ilişkin konuların görüşüldüğü toplantıda, MANEP 2023 Projeleri kapsamında hayata geçirilen Tasarım Beceri Atölyeleri ile Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi kapsamında okullarda yapılan çalışmalar değerlendirildi.

VALİ DENİZ'DEN DEPREM VURGUSU

COVİD-19 salgını sebebiyle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının erken sona erdiğini, yeni eğitim-öğretim yılının Eylül ayında başlayacağını söyleyen Vali Deniz, bu süreçte eğitim alanında ki yatırım ve projeleri tamamlamayı hedeflediklerini belirtti. Toplantıda, İlimizin deprem bölgesinde olduğunu belirten Vali Deniz, depreme karşı hazırlıklı olmak, depremin etkisini en asgari düzeye çekmek amacıyla okullarda güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Eğitimde nicelikte yakalanan başarıyı nitelikle taçlandırmak istediklerini de belirten Vali Deniz “Çocuklarımızın araştıran, sorgulayan, bilgiye sahip ve sahip olduğu bilgiyi üretime dönüştürebilen çocuklar olarak yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi. 


Yorumlar (2)
Manisa 3 ay önce
A ... bu ülkede eğitime ihtiyaç yok ... evde kalması için öğretmenlere maaş ödeyin yeter.
Fatih 3 ay önce
Muradiye'de ağır işler okul istiyorum
22
açık