MANİSA KIRMIZI ÇİZGİSİNİ ÇEKTİ

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliğini vurgulamak amacıyla başlatılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması kapsamında il genelinde yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışması gerçekleştirdi. Trafikte yaya önceliğine uyulması noktasında sürücülere çağrıda bulunan Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Manisa 29.03.2021, 10:40
MANİSA KIRMIZI ÇİZGİSİNİ ÇEKTİ
banner388

İçişleri Bakanlığı, kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulamasını başlattı. Uygulamanın 81 il valiliğine bildirilmesi ile birlikte harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, hafta sonu il genelinde yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışması gerçekleştirdi. Trafikte yaya önceliğine uyulması konusunda sürücülere çağrıda bulunan Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “İlimiz genelinde trafik güvenliği için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçişleri Bakanlığımızın kırmızı çizgi uygulaması ile ilgili Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda hafta sonu yoğun bir çalışma içine girdik. Çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Yorumlar (4)
sermet 5 ay önce
Hepsi de göstermelik. Hiç bir şey değişmez. Yaya geçidi öncesi uyarı ışığı konacak.
fasılalı sarı ışıkla ancak yaya geçidine yaklaşım anlatılabilir. Yoksa dinleyen olmaz.
ha buna yayalar güveneyim demesin.Sonra....
ergun 5 ay önce
Keşke yayalarda trafik kurallarına uysa, kaldırımdan çok yolda yürünüyor bence bunada bir ceza getirilmeli
Tarzan45 5 ay önce
Yaya geçidi önemli birde araçlar için yollarda önemli Uncubozköyde bir kazı çalışması yapıldı yollar berbat Muradiye kazı çalışması yapıldı yollar berbat .Belediyenin maşşAllahı var yolları çok güzel bozup olduğu gibi bırakıyor o şekilde .
sşga 5 ay önce
manisalılar trafikte kırmızı ışığı takmıyor, yaya geçidini mi takacak?
27
açık