banner299

banner298

Manisa Etkinlik-Sen'den ilçe ziyaretleri

banner297

Manisa Etkinlik-Sen Başkanı Yalçın Taşdemir,  ilçe ziyaretlerine başladı. İlçelerde üyeleri ziyaret eden Taşdemir üyelerin sorunlarını dinliyor. 

Manisa 01.06.2021, 15:56
Manisa Etkinlik-Sen'den ilçe ziyaretleri
banner388

Taşdemir yaptığı açıklamada, “Saruhanlı Etkinlik-sen ilçe temsilcisi Sima Gelin Evive Organizasyon firmasının sahipleri Zerrin ve Kani Şengül’eziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimizde bizlere yapmış olduğu ev sahipliği için Manisa Etkinlik-sen İl Başkanlığı olarak kendilerine çok teşekkür ederiz. Saruhanlı Etkinlik-sen ilçe temsilcimiz Sayın Zerrin ve Kani Şengül’e yapılan ziyaretin ardından temsilcilerimizle birlikte sırasıyla ilk olarak SGKSaruhanlı ilçe Müdürü Şeref Efeoğlu’na ardından Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e ve son olarak da Saruhanlı Kaymakamı Necmettin Yalınalp’i makamında ziyaret ettik” dedi. 
Taşdemir, “Sektörümüz dayanma gücünü kaybetmiş ve yok olmanın eşiğine gelmiştir. Yılların birikimi ve tecrübesine sahip sektör esnafı ve duayenleri, farklı sektör arayışına girmişlerdir.  Hizmet sektörü çalışanları lojistik, imalat vs. sektörlerde çalışmaya başlayarak tecrübe birikiminden vazgeçmeye mecbur bırakılmıştır. Sektörümüz hareket kabiliyetini kaybetmiş, katma değer üretemeyecek hale gelmiştir. Turizm Sektöründe beklenen hedefler etkinlik sektörü olmadan gerçekleşemeyecektir. Aşılama çalışmalarında elde edilmesi beklenen başarı ile Davet ve Etkinlik sektörünün yüksek sezonu olan 15 Mayıs – 15 Ekim arası dönemde faaliyete başlama şansı yakalanmış olmakla birlikte vaka sayılarındaki düşüş henüz istenilen düzeye gelmemiştir. Lakin etkinlik sektörü adına endişe taşıyan etkinlik sahibi, işveren ve işçileriyle milyonlarca insan adına çözüm bekliyoruz.   81 İlimizde faaliyet gösteren, fikirleri ve önerileri ile katkı, destek veren, sesini duyurmaya çalıştığımız, açık ve kapalı etkinlik mekanları, organizasyon firmaları, yiyecek-içecek sunumu ile catering firmaları, imece endüstrisi paydaşları, prodüksiyon firmaları, fuar firmaları, incentive ve eğlence sektörü işverenleri adına var gücümüzle her türlü kural ve kaidelere uyarak çalışacağımızın sözünü veriyoruz.  Bulaş oranındaki artış ve bugün tüm yasaklara rağmen geldiğimiz noktaya baktığımızda tek suçlunun etkinlik sektörü olmadığının anlaşıldığını umuyoruz. Bir an önce çok zorda olan etkinlik sektörünün rahatlatılması ve faaliyetlerine başlamasına müsaade edilmelidir. Bizler sadece;  yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Ardından Akhisar Taş Konak’ın işletme sahibi Sevilay Hanım ziyaret edilerek Manisa’daki etkinlik sektörü hakkında istişare yapıldı” diye konuştu.

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur