MANİSA EMNİYETİNDEN ÇİFTÇİLERE HAYATİ UYARI

banner297

Manisa Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, güvenlik çerçevesi olmayan traktörlerin karıştığı kazalarda, ölüm ve yaralanma oranlarının daha yüksek olduğuna vurgu yapıldı.

Manisa 12.06.2021, 23:41
MANİSA EMNİYETİNDEN ÇİFTÇİLERE HAYATİ UYARI
banner388

Manisa'da son zamanlarda traktör kazalarında görülen artış dikkat çekiyor. Özellikle üretimin arttığı bu mevsimlerde traktör kazalarında ciddi artışlar görülüyor. Türkiye'de en çok traktörün bulunduğu il olan Manisa'da traktör kazalarının ardı arkası kesilmiyor. Manisa'da 2021 Mayıs ayında basına yansıyan haberlere göre en az 6 kişi traktör kazasında can verdi ve çok sayıda kişi de yaralandı. Genelde kazaların, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle yaşandığı görülürken, son zamanlarda traktör kazalarında görülen artış endişelendiriyor.

"Güvenliksiz çerçevesiz traktör tullanmayalım"

Manisa Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Güvenlik çerçevesi olmayan traktörlerin karıştığı kazalarda ölüm ve yaralanma oranı daha yüksektir. Ülkemizde en çok traktör kullanımının olduğu ilimizde güvenliksiz çerçevesiz traktör tullanmayalım" uyarısında bulundu.

www.manisahabeleri.com

Yorumlar (0)
27
açık