Manisa'dan Suriyeli savaş mağdurları için 'Kış üşütür, biz ısıtırız' kampanyası

banner297

Manisa İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları öncülüğünde, Türkiye sınırlarında yaşayan Suriyeli savaş mağdurları için 'Kış üşütür, biz ısıtırız' kampanyası başlatıldı. Manisalı gönüllü kadınlar elleriyle ördükleri atkı, bere, hırka, kazakları zor şartlarda çadırlarda yaşamaya çalışan Suriyeli ailelere gönderilmek üzere derneğe gönderiyor. Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara'nın eşi Nur Çaykara, Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Esin Ağırkaya ile birlikte derneği ziyaret ellerle örülen kazak, hırka gibi ürünleri teslim etti. Dernekte özenle paketlenen ürünler önümüzdeki günlerde Suriye’deki çadır kamplarındaki vatandaşlara gönderilecek. 

Manisa 28.01.2021, 17:01
Manisa'dan Suriyeli savaş mağdurları için 'Kış üşütür, biz ısıtırız' kampanyası

Manisa İHH Kadın Kolları Başkanı Kübra Ay Çakaloğlu, kampanyanın halen devam ettiğini ve destek olmak isteyen vatandaşların katkılarını da beklediklerini dile getirdi. Çakaloğlu, "154 gönüllü hanım arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Komşumuz Suriye’deki mağduriyetlerin farkındayız. Yaklaşık 10 yıldır o bölgede savaş var ve savaş mağduru insanlar var. İdlib kırsalında, Fırat Kalkanı bölgelerinde çadırlarda yaşayan ve yaşam savaşı veren milyonlarca insan var. İnsanlık adına her yıl onlar için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Oradaki çadırlar yazın ayrı dert, kışın ayrı dert. 'Kış üşütür, biz ısıtırız' adıyla süren bir çalışmamız var. Manisalı hanımlar, gönüllüler ve kampanyamızı duyan her kardeşimiz bize yardımcı oldu. Evlerinde ördükleri atkı, bere, kazak, hırka gibi ürünleri buraya getirmeye başladılar. Daha da devamı gelecek. Hedefimiz önümüzdeki hafta içini doldurabileceğimiz bir tırı yola çıkarmak. Manisa halkı olarak o bölgede çadırlarda yaşayan kardeşlerimize inşallah bunları göndereceğiz” diye konuştu. 
Nur Çaykara ise, "Bu kampanyaya önderlik eden kardeşlerimizden Allah razı olsun. Ben de bunu duyunca hemen iştirak etmeye çalıştım. O insanların ve çocukların çamurlar içerisinde yaşaması gerçekten vicdanımızı sızlatıyor. Bizim de bir şeyler yapmamıza vesile oldular. Rabbim hayır işlerinde yarıştırmayı nasip etsin bize. Oradaki çocuklarımızın kalpleri, yürekleri ısınacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)
14
açık