MANİSA'DAKİ SU TARİFESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

banner297

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ve Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa TV ekranlarında ‘Gündem Özel’ programına konuk oldu. Programda Genel Müdür Yardımcısı Çevik, Manisa’nın en pahalı suyu kullanmadığını, mekanik sayaç kullanan aboneler bazında 18’inci sırada, kartlı sayaç kullanıcıları arasında ise 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 19’uncu sırada olduklarının altını çizdi.

Manisa 28.09.2021, 14:11
MANİSA'DAKİ SU TARİFESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ile Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa TV’de yayınlanan ‘Gündem Özel’ programına katıldı. Çevik ve Akbaş, su faturaları ile ilgili tüm gerçekleri ekranları başındaki izleyicilerle paylaştı. Çevik, Eylül ayı faturalarını baz alarak diğer 30 Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon İdareleri ile bir kıyaslama yaptıklarını belirtti. Mekanik sayaç kullanıcıları dikkate alındığında Manisa’nın su ücret tarifesinde 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 18’inci sırada olduğunu vurgulayan Çevik, kartlı sayaç abonelerinin suyu yüzde 10 indirimli kullandığı için bu noktada da 19’uncu sırada olduklarını söyledi.

Çevik: “Manisa en pahalı suyu kullanmıyor”

Manisa’da abonelerin 3’te 2’sinin suyu indirimli kullandığını belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Biz su zengini bir ülke, su zengini bir şehir değiliz. Suyumuzun yüzde 99’unu yeraltından temin eden ve bunun için milyonlarca TL elektrik gideri olan bir kurumuz. Tek gelir kaynağımız su. 2014 yılında kurulduğumuzda Manisa ilinin abonelerinin tüketim ortalamasını çıkardık. Bu tüketim ortalamasına göre bir kademe aralığı belirledik. Bizim kadememiz belirli bir kademeye kadar aynı şekilde ilerliyor. 30 tane Büyükşehir Belediyesini karşılaştırdık. Hepsinde farklı farklı bedeller var. 2021yılı Eylül ayı güncel su faturaları üzerinden bir kıyaslama yaptık. Bu tabloda da gördüğümüz gibi Manisa ili su ücret tarifesinde mekanik sayaç kullanıcılarında 18’inci sırada yer alıyor. 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 18’inci sıradayız. Genel kanıya göre ‘Manisa en pahalı suyu kullanmıyor’. Kartlı sayaç kullanıcıları ise suyu yüzde 10 indirimli kullandığı için diğer 30 büyükşehir ile kıyasladığımızda 19’uncu sırada yer alıyoruz” dedi. 

Yorumlar (6)
ozgurtrk 4 hafta önce
açıklama yapınca haklımı oluyorsunuz... Çıkın dışarı vatandaşlarla canlı görüşün sayın genel müdür yardımcıları gerçekleri görün tabi ki görmek isterseniz...işinize gelirse...
sarısarı 4 hafta önce
su 20 tl yan giderler 30 tl bu mu ucuz su
MANİSALI 4 hafta önce
yahu muradiye emlakçıların ağzında villar bölgesi bana göre batı kent olan yerde ikamet ediyorum. Aylık 25 tl su faturam geliyor . buraya kadar herşey iyi lakin 190 tl damacana suya para veriyorum. Çünkü sular DİKKAT EDİN HERGÜN KESİLİYOR. maski beyaz masayı aradığımda 1,5 yıldır aynı cevabı alıyorum. YENİ SONDAJ ÇALIŞMASI VAR EFENDİM EN KISA SÜREDE SORUN ÇÖZÜLECEK. arkadaş 1,5 yılda magmaya inmeniz gerekiyordu. TEBRİKLER BURAYA İMARI VERİP ALT YAPI FİZİBİLİTESİ YAPMAYAN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ!!
Vatandaş 4 hafta önce
Tamam da diğer ücretler ne olacak lafa geldimi biz almıyoruz ilçe belediyeler alıyor ama mecliste oylama yaparken MHP ve AKP nın oylarıyla kabul edildi bir başkan olarak red edebilirdi işiniz gücünüz bir kılıf uydurmak ben değil onlar minareyi çalan kılıfını hazırlar
Manisalı 4 hafta önce
Yaww he hee ...
Sebo başkan 4 hafta önce
Neyse ki su ucuzmuş. Sömürdünüz milleti.. Anlaşılıyor ki yeni zamlar yakındır.
20
az bulutlu