Manisa'da yaya önceliği denetimlerinde 6 bin 356 farklı ceza uygulandı

banner297

Manisa Valiliğinden yapılan Trafikte ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ başlıklı açıklamada Manisa'nın 2020 trafik verileri paylaşıldı. Açıklamada, "2020 yılı içerisinde Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerimiz tarafından ‘Yaya Önceliği’ kapsamında yapılan toplam 19.911 denetimde 6.356 adet ceza uygulanmıştır. Denetlemelerde 379 araç trafikten men edilirken 6 sürücü belgesi geri alınmıştır" denildi.

MANİSA 08.01.2021, 17:17 08.01.2021, 17:28
Manisa'da yaya önceliği denetimlerinde 6 bin 356 farklı ceza uygulandı

Manisa Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

"Trafik yaşamın vazgeçilmez bir parçası olmakla beraber bu durum trafik kuralları için de geçerlidir. Trafikte hem diğer sürücülere hem de yayalara anlayışlı ve nezaketli davranmak önemlidir.

Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak ve buradan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara ilk geçiş hakkını vermek sürücülerimizin önemli bir görevidir.

2020 yılı içerisinde Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerimiz tarafından ‘Yaya Önceliği’ kapsamında yapılan toplam 19.911 denetimde 6.356 adet ceza uygulanmıştır. Denetlemelerde 379 araç trafikten men edilirken 6 sürücü belgesi geri alınmıştır."

Yorumlar (3)
Kazım kafadar 1 hafta önce
Yaya önceliği eyvAllah peki ozaman ışık ıkazlı trafik işaretlerinden yaya işaretini kaldıralım üstünlük tamamıyla yayada olsun.zaten yaya önceliği dediler yayalarda kudurdu yaya geçiş işaretine uymuyolar korkarım yakında araçların tamamı duracak yayalar yolları kaplayacak
Halil Ağa 1 hafta önce
Trafik bir de Mesir mahallesi sokaklarda eksoz çok açık teyp açık gezen arabalar için denetim yapsa keşke bilhassa Mesir camii civarında Saruhan CD motor siklet eksoz çok açık gezen ve eksozlari silah gibi patlatma yapanlar
Ömer 1 hafta önce
Yaya önceliği halkımız tarafından yanlış anlaşıldı sanırım.Çünkü yaya geçidi olan yerlerde yaya önceliği var fakat herhangi bir yaya geçidi işaretinin olmadığı yerlerde bile yayalar önceliğim var diyerekten kendini arabanın önüne atıyor.
1
parçalı az bulutlu