MANİSA'DA YAŞANDI! POZİTİF DEDİLER AMA...

Manisa'da koronavirüs testi pozitif olduğu söylenen kişiye, bir yanlışlık yaşandığı belirtilerek ertesi gün test sonucunun negatif olduğu söylendi.

MANİSA 19.09.2020, 09:12 19.09.2020, 09:29
MANİSA'DA YAŞANDI! POZİTİF DEDİLER AMA...

HABER: DİYAR ASLAN

Manisa'da yaşayan B.Y.(47) isimli kadın hayatının belki de en ilginç olaylarından birini yaşadı. Şehzadeler ilçesinde yaşayan B.Y.'nin iki çocuğu koronavirüse yakalandığı için test olmak istedi. Aynı zamanda kronik rahatsızlığı da bulunan kadın test yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından SMS ile bilgilendirildi. Bakanlıktan gönderilen mesajda, "15.9.2020 tarihli test sonucu POZİTİFtir. Ekiplerimiz gelene kadar acil sağlık durumu dışında lütfen evden çıkmayınız" denildi. Ancak ertesi günü aile aranarak, bir yanlışlık olduğu, sonucunun negatif olduğu söylendi.

Yaşadığı şaşkınlık sonrası sevinçten ağladığını söyleyen B.Y. Manisahaberleri.com'a yaptığı açıklamada, "Böyle bir şey yaşamak çok farkı bir durum. Sevinçten ağladım. İki kızım 1 hafta önce iş yerinde koronavirüse yakalanmıştı. Bana da sonucumun pozitif olduğu ve ilaç verilerek evde tedavi olacağım söylendi. Bir gün sonra da yanlışlık olduğu aslında negatif olduğumu söylediler. Çok şaşırdım. İlginç bir durum" dedi.

Yorumlar (2)
Taki 1 ay önce
Yuh artik
Cns 1 ay önce
Hiç sasirmadim 18 gün önce rahatsızlanıp hastaneye gittim benim ismimle benden bi 5 dk önce bi bayan muayene edilmiş kadının bilgileri bulguları bana yazılmış kadının kan tüplerine benim adım olan barkod yapıştırılmış doktor tomografi istedi benden sekreter hamile hanımefendi doktor bey diyo şok oldum orda anladım meğer diğer bayan hamileymiş hemen kan sırasına geçince diğer bayanı buldum lab. Giden kanları iptal ettirdim. Bildiğiniz kemal sunalın mülayim sert mülayim ters olayı
19
parçalı bulutlu