Manisa'da toplu ulaşımda yeni dönem (Bugün başladı)

banner297

Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Covid-19 Tedbirlerine İlişkin 25.01.2021 tarihli ve 2021/3 sayılı kararı gereğince, HES kodu tanımlaması yapılmayan elektronik/akıllı seyahat kartları ile binişlere 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren izin verilmemesi kararı alınmıştı. Karar bugün uygulanmaya başladı.

Manisa 08.02.2021, 09:16 08.02.2021, 09:26
Manisa'da toplu ulaşımda yeni dönem (Bugün başladı)

Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla çeşitli tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 tedbirlerine ilişkin alınan yeni kararları duyurmuştu. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 25.01.2021 Tarihli ve 2021/3 sayılı kararı gereğince HES kodu tanımlaması yapılmayan elektronik/akıllı seyahat kartları ile binişlere 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren izin verilmemesi kararı alınmıştı. Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MANULAŞ Genel Müdürlüğü de toplu taşımada HES Kodu'nun zorunlu hale gelmesinin ardından konuyla ilgili açıklama yaparak vatandaşları uyarmıştı.

UYGULAMA BAŞLADI

Karar bugün uygulanmaya başladı. Manisa'da toplu ulaşımda kentkart ile binişlerde dijital ekrandan HES kodu sorgulanması yapılıyor.

MANULAŞ UYARMIŞTI

MANULAŞ yakın zamanda yaptığı açıklamada, HES kodu tanımlaması yapılmayan Manisakart ile toplu taşıma binişlerine 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren izin verilmeyeceği belirterek şu uyarıda bulunmuştu;

"manisa.bel.tr-manulas.com.tr adreslerinden, E-devlet üzerinden ve Manisakart mobil uygulamasından HES kodunun Manisakart ile eşleştirilebileceği ifade edildi. Yapılan açıklamada, vatandaşların toplu ulaşımı kullanımları sırasında mağduriyet yaşamamaları ve hastalığın yayılım hızının kontrol altında tutulması açısından Manisalıların Manisarkart'ları ile HES kodlarını eşleştirmeyi unutmayın."

Yorumlar (2)
Halil Ağa 3 hafta önce
HES kodu olmayanlar 4 TL ödeyerek yolculuk yapıyor bunlar nasıl hastalıkları önleyecek ACABA şoförler odası bu konuda ne açıklama yaparsanız memnun olurum
Şakir 3 hafta önce
İyide kimse giremiyo ucube bir uygulama pat diye bir gunde yapilan uygulama vatandasi mağdur edildi
10
açık