Manisa'da su kesintisi sürüyor (Vatandaşlar bidonlarla çeşmeden su dolduruyor)

banner297

Manisa'da birçok mahallede su kesintisi devam ederken, vatandaşlar evlerinden getirdikleri bidonlarla çeşmelerden su doldurarak evlerine su götürmeye başladı.

Manisa 31.01.2021, 15:17 31.01.2021, 15:26
Manisa'da su kesintisi sürüyor (Vatandaşlar bidonlarla çeşmeden su dolduruyor)

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde su kesintisi sürüyor. MASKİ'ye ait Akpınar ve Ilıca Tesislerinde bölgedeki mahalleleri besleyen ana elektrik hattında yaşanan arıza nedeniyle ilçenin büyük bir bölümünde su kesintisi yaşanıyor. Manisa'da vatandaşlar evlerinden getirdikleri bidonlarla çeşmelerden su doldurarak evlerine su taşımaya başladı. Kısıtlama gününde su sırasına giren vatandaşlar evlerine su taşıdı.

MASKİ AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU

Öte yandan MASKİ'den sabah saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesinde yaşanan su kesintisi ile ilgili kamuoyuna bilgi verdi. 30 Ocak Cumartesi günü saat 14.00'da başlayan elektrik kesintisi nedeniyle Şehzadeler ilçesindeki mahalleleri besleyen depolara su veremediklerini belirten MASKİ yetkilileri, sorunun çözülmesi noktasında GDZ Elektrik Dağıtım AŞ’nin arıza ekiplerine ilk andan beri destek olduklarını söyledi. Su kesintisi yaşanmaması için hem arızanın çıktığı ilk anda hem de kullanımın azaldığı gece geç saatlerden bu yana diğer içme suyu kaynaklarından depolara su verdiklerini vurgulayan MASKİ yetkilileri, su seviyelerinin iyice azaldığını ve özellikle üst kotlarda su kesintilerinin bu nedenle başladığını belirttiler. GDZ Elektirik A.Ş’nin Akpınar ve Ilıca'daki Tesislerimiz ile  Hacıhaliller, Hamzabeyli, Aşağı ve Yukarıçobanisa, Sancaklıiğdecik ile Karaoğlanlı Mahallelerini besleyen  ana hattında yaşanan elektrik arızasının büyük olmasından kaynaklı Şehzadeler ilçesinin doğu kanadındaki mahalleler ile ilçe merkezinde su kesintisi yaşandığını belirten MASKİ yetkilileri, durumu yakından takip ettiklerini ve destek verdiklerini ifade ettiler.

Yorumlar (4)
Türker 1 ay önce
Jeneratör getirip,pompaları çalıştırın.Hani bir zamanlar 1.Cengiz devrinde,eski yönetimin elektrik borcundan dolayı Tedaş elekriklerinizi kesmişti ya o zamanlarda.. Jeneratörle şehire su basıyordunuz.Jeneratörünüz yoksa ,ya da yetersiz ise kiralayın.Hiç bir mazeretiniz yok..
KETO 1 ay önce
maski elektrik alamıyormuş ha ha haaaa
manisalılarda onda su alamıyor. zaten faturanın yarısı vergi vatandaşı bir öpmedikleri kaldı
Hakkı 4 hafta önce
Jenaratörünüz yok mu sizin seyyar? Yoksa vah vah. Su kesildi gedaş, Yağmur yağdı çok yağdı ondan. Suya zam yaparken iyiydi, seçim gelsin unutulmayacaktır.
Oktay 4 hafta önce
Dünya bizi kıskanıyormuş , buna ancak gülerim :)
14
açık