banner298

Manisa'da sokak köpeğinin saldırısına uğrayan çocuk ölümden döndü

banner297

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde evinin önünde oynadığı sırada sokak köpeğinin saldırısına uğrayan çocuk ölümden dönerken, yüzünün çeşitli yerlerinden yaralandı.

Manisa 30.11.2021, 11:18 30.11.2021, 11:30
Manisa'da sokak köpeğinin saldırısına uğrayan çocuk ölümden döndü

MANİSA (İHA) - Aykut Yeniçağ - Önder Aydın

Olay Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evlerinin önünde oynayan 8 yaşındaki Mert Dilek, bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Mert Dilek’i yere düşüren köpek, çocuğun yüzünü ısırmaya başladı. Durumu gören komşular olaya müdahale ederek köpeği uzaklaştırırken, önce çocuğun ailesine ardından 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. Çocuğunu kanlar içinde gören anne Meral Dilek, sinir krizi geçirirken çocuk ambulansla ilk olarak Manisa Şehir Hastanesine kaldırılarak burada aşı vuruldu. Ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesine sevk edilerek yüzüne dikiş atıldı. Burada plastik cerrahide tedavi gören 8 yaşındaki Mert, daha sonra taburcu edilerek evine gönderildi.
Evde tedavisi devam eden 8 yaşındaki Mert’in yüzünde kalıcı hasar olabileceği öğrenildi.

“Dizlerimin bağı çözülüyor, yüreğim ciğerim yanıyor”
Çocuğunun yaşadığı olay nedeniyle sinir krizi geçiren anne Meral Dilek, sokak köpekleri için çare bulunmasını istedi. Anne Meral Dilek, “Dışarı çıkmak istedi biraz. 20 dakika içerisinde ne olduysa oldu. Namaz kılmıştım. Etraftan bağırdılar ben de dışarı çıktım. Köpek ısırmış dediler. Şok oldum, bağırarak dışarı çıktım. Bir baktım ki çocuğumun yüzü gözü kan içinde şok geçirmiş. Öyle bakıyor bize. Canımız yandı. Zaten hep grup halinde dolaşıyorlar. Şikayetçiyiz bunlardan. Toplayacaklar mı ne yapacaklarsa yapsınlar. Ben evladımın başında sabaha kadar uyumuyorum. Okulun teneffüslerinde bekliyorum sırtına ter bezi koyayım diye. Çocuğum yandı. Köpek sevenler var, çok koruyorlar. Gelsinler benim çocuğu görsünler. Ben ne yapacağım? Çocuğumun hayatı yandı. Ben sinir krizleri geçiriyorum. İlaç içiyorum. Dizlerimin bağı çözülüyor, yüreğim ciğerim yanıyor” dedi.

“Çocuklarımız sokağa çıkıp da rahat rahat oyun oynayamıyor”
Kendisinin evde olmadığını eşinin aramasıyla çocuğunu hastanede gördüğünü söyleyen baba Vural Dilek, “Ben hastanede gördüm çocuğumu. Ama söylediklerine göre ısırınca köpek dişini falan kırmış. Dudağının iç kısmında da dikişleri var. Gözlerinde şu anlık bir sorun yok ama bir göz doktoruna da gideceğiz. Biz bıktık bu sokak köpeklerinden. Çocuklarımız sokağa çıkıp da rahat rahat oyun oynayamıyor. Buna bir çözüm bulsunlar. Alıp da geri salmasınlar. Biz sokağımızda köpek görmek istemiyoruz” diye konuştu.
Olay sırasında evde olduğunu ve torunu Mert’in şok geçirdiğini söyleyen babaanne Emine Sarp, “O anda haber geldi çocuğu köpek ısırmış diye. Biz de çıkıp gittik. Çocuk kan içerisindeydi tanıyamadım. Gözünün bebeği sapsarı olmuştu. Annesi içeride bayıldı, biz de ambulans çağırmaya uğraştık. Biz de şok olduk, 3 gün çocuk kendisine gelemedi. 3 gündür yemek yiyebiliyor. Eğer dişini kırmasaydı dudağını koparacaktı” dedi.
Yaşadıklarını anlatan Mert Dilek ise, “Burada duruyordum. Birdenbire üstüme atlayıp saldırdı” dedi.

Yorumlar (24)
İnsansever 11 ay önce
Bu köpeklere müdahele edilmesi için ille de birisinin ölmesi mi gerekir? Belediye bu duruma neden müdahele etmez!!!
Köpekler Toplatilsin 11 ay önce
Muradiye daha beter. Her tarafta çete gibi geziyorlar. Toplayın bunlari Allah aşkına. Çoluk çocuğumuz var okula gidemiyor. Eşim markete pazara çıkamıyor. Bir yavrumuza daha bişey olmadan toplayın köpekleri. Çok seven varsa alsın evinde baksın bunlara
Suhulet 11 ay önce
Köpeklerin ve kedilerin yeri sokak değildir. Gelişmiş ülkelere baktığınızda sokaklarda asla kedi ve köpek göremezsiniz. Türkiye, Afganistan, Pakistan, Hindistan gibi az gelişmiş ülkelerin sokaklarında vardır hep sokak hayvanları. Bu hayvanlar çocuklarımıza ve hepimize tehlike saçıyor. Çok beslemek isteyen hepsini evine doldursun. Geri kalanlar ise belediye tarafından bakılsın. Bugün bir başkasının çocuğunun başına gelen, yarın sizin başınıza gelebilir.
rıfat 11 ay önce
yazıklar olsun sizin gibi belediyelik anlayışınıza, birinin ölmesi mi lazım aksiyon almak için bu kadar mı ucuz insan hayatı ,Gerçi burası manisa , normal karşılamak lazım.yetkililer belki bildirimleri görür de keyiflerini bozup aksiyon alırlar.
Manisalı 11 ay önce
Belediye mi o ne? çerçi osmanlı motifli konak binalarla, cengiz ergün de ya mimar sinan bulvarında çiçek dikiyor yada otel inşaatları ile meşguldür. hayvan barınağı gelir getirmeyeceği ve şov şatafat görüntüsü vermez diye düşünmezler.
Rıfat Zelalem 11 ay önce
Şimdi bu insanların çocuğuna zarar gelmiş, hepimizin başına gelebilir çok geçmiş olsun, Allah acil şifa versin. Şimdi bu aile bu köpeklere ne yapsa az
Ahmet 11 ay önce
Sokak köpeklerinin yarattığı tehlikeyi yetkililer görmezlikden geliyor, yada insiyatif almak istemiyor. Sorunun çözümünde ilçe belediyeler Büyük Şehir Belediyesine onlarda Valiliğe atıyorlar topu. Bu kadar duyarsızlık pes dettircek cinsten. Bu çocuğun başına gelen başka çocukları, hatta yetişkinlerin başına gelebilir. Sayın yetkililer meydana gelmiş ve gelecek olan sorunlardan siz sorumlusunuz.Çünkü çözüm üretmiyorsunuz.
misafir 11 ay önce
SOKAK KÖPEKLERİ ŞEHRİN HER YERİNDE SERBES DOLAŞIYORLAR EYLÜLDE HAKKI İPLİKCİ PARKINDA BANADA SALDIRDILAR YERE DÜŞEREK BAŞIMI VURDUM SANKİ BÜYÜK ŞEHİR DEGİL UFAK BİR KASABA VEYA KÖY GİBİYİZ BAŞI BOŞ KÖPEKLERİN TOPLANIP HAYVAN BARINAKLARINA GÖTÜRÜLSÜN
NEŞTER 11 ay önce
Manisa denilen yer zaten büyük bir köy. Ne şehri, ne büyük şehri .. Sokak hayvanları için 3 tane ne idüğü belirsiz kurum kendi aralarında top çeviriyorlar..
konur 11 ay önce
grandmedical civarı bir sürü köpek yavrusu var. doğurdukça doğuruyorlar. hayvanseverlik adı altında köpeklerin kontrolsüz üremesi çok yanlış. besleyeceksen al evine besle.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı bulutlu