Manisa'da servislerde maske takmayanları kameralar yakalayacak

banner297

Manisa'da yeni önlemler açıklandı. Yeni kararla ayrıca bazı hususlarda denetimlerin arttırılacağı belirtildi.

Manisa 16.08.2020, 11:09 16.08.2020, 11:18
Manisa'da servislerde maske takmayanları kameralar yakalayacak
banner388

KALDIRIM İŞGALİNE KESİN RED

Manisa Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 2020/207 nolu kararına göre, yayaların yol ve kaldırımlarda sosyal mesafeyi koruyacak şekilde yürümelerine engel olmaları  ve bunun virüsün yayılımının çoğalması nedenlerinden olmasından dolayı; her türlü ticari işyeri ile konutların önünde bulunan  yaya kaldırımlarına mal ve malzeme konulmasının yasaklanmasına, bu alanlardaki her türlü işgalinin engellenmesine, uygulamanın büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri ile kolluk güçleri tarafından koordineli bir şekilde birlikte yapılması gerekliliği açıklandı.

KAYIT ALTINA ALINACAK

Kararada, Manisa'da personel ve okul servisi  olarak kullanılan araçlarda uyulması gereken kurallara, ilgili mevzuat hükümleri ve Sağlık Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu Covid-19 Rehberleri maddelerine ek olarak araç içerisinde maske takılması zorunluluğunu ihlal edenlerin tespit edilmesi için,  kayıt yapabilecek kamera takılmasına; kayıtların en az 30 gün süreyle saklı tutulmasını zorunluluğu belirtildi.

MESİRE ALANLARINA 4 METRE KURALI

Ayrıca temizlik, maske ve mesafe kurallarının önemine istinaden  mesire, piknik, alanlarında oturma yerleri arasındaki mesafenin en az 4 metre olacak şekilde  ayarlanmasının sağlanmasına oy birliği ile karar verildi.

Kararda ayrıca, "Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır" denildi.

Yorumlar (2)
Almancı 12 ay önce
Yine bir yeni iş kapısı açıldı ticari araçlara kamera zorunlu lugu birileri gene voleyi vurmaya hazırlanıyor bir taraftan tavernalari serbest et bir yandan maske dayatması ne para gelecek gene
Halil gul 12 ay önce
Once kacak servislerin onune gecsinler kamyon kasasiyla tasima yapanlari arayan soran yok nedense hep plakasi olanlar madur
22
açık