banner299

banner298

Manisa'da Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı?

banner297

Manisa sarı renkli - orta riskli iller arasında yer alıyor. "Manisa'da Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı?" sorusu çokça soruluyor. Peki Manisa'da Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı?

Manisa 06.03.2021, 18:36
Manisa'da Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı?
banner388

1 Mart normalleşme takvimine göre, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Yeni karara göre cuma akşamı saat 21.00 itibari ile tüm illerde sokağa çıkma kısıtlaması başlayacak cumartesi günü saat 5'te sona erecek.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan son kararlar oluşturulan risk haritasına göre planlandı. Türkiye risk haritasına göre iller dört gruba ayrıldı. Normalleşme kararları illerdeki koronavirüs vaka sayısına göre kontrollü olarak azaltıldı.

PAZAR GÜNÜ MANİSA'DA GÜNDÜZ KISITLAMASI YOK

Manisa sarı renkli - orta riskli iller arasında yer alıyor. "Manisa'da Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı?" sorusu çokça soruluyor. Google'da "Pazar günü Manisa'da kısıtlama var mı" gibi sorular soruluyor. Peki Manisa'da Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı? Manisa'da Pazar günü gündüz uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da kaldırıldı.

SARI RENKLİ MANİSA'DA HANGİ YASAKLAR?

- Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hem cumartesi hem pazar kaldırıldı. 21.00-05.00 saatleri arasındaki yasak ise hem hafta içi hem hafta sonu sürüyor.

- Okul öncesi, ilkokul ortaokul ve liseler açık.

- Yeme-içme yerleri, kafe ve çay bahçesi gibi işyerleri 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açık. Bu işletmelerde HES kodu zorunlu.

- Halı saha, yüzme havuzu tesisleri 09.00-19.00 saatleri arasında açık.

- 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

- Nikah ve düğünler, kişi başına minimum 8 metrekare alan ayırmak, katılımcı sayısı 100’ü geçmemek ve 1 saatle sınırlı olmak üzere yapılabilecek.

Yorumlar (1)
Zeyno 1 hafta önce
Yasak var mı
7
açık