Manisa'da Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları kursu açıldı

Manisa  Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’n öğrencilerle birebir olan okul servis şoförlerine ve kantin çalışanlarına yönelik 8 saatlik Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları kursu açıldı. Kursa yoğun ilgi gösteriliyor. 8 saatlik kursta 2 saat bulaşıcı hastalıklar, 2 saat bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları ve 4 saat ise pandemi döneminde hijyen kurallara eğitimi veriliyor. 

MANİSA 29.09.2020, 10:54
Manisa'da Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları kursu açıldı

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz,  okul servis şoförleri  ve kantin çalışanlarının kursa yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti. 
Ayşen Oğuz, “Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları  kursumuz 8 saatten oluşuyor. Bunlardan 2 saati bulaşıcı hastalıklar, 2 saat bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları, 4 saatte de pandemi döneminde hijyen kuralları şeklinde eğitim veriliyor. Kursumuza servis şoförleri, Kantin çalışanları yani öğrencilerle bire bir bulunacak personelin  hijyen kurallarına ve sosyal mesafe kuralları konusunda bilgilendirmesi  hedefleniyor.   Kurs başlangıcında kursiyerlerimizin ateşini ölçerek kayıt altına alıyoruz. Bina girişinde dezenfektan kullanımına ve kursiyerlerimizin maske takması konusunda dikkat ediyoruz. Sınıflarımızda  sosyal mesafe kuralına dikkat ederek düzenleme yaptık. Başarı ile kursu tamamlayan kursiyerler  eğitimin sonunda  sertifika alacaklar. Salgın döneminde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciyi bilen, yönlendiren ve ona tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden velilerimizin sağlık, iletişim, zaman yönetimi ve rehberlik konularında bilgilendirilmelerini sağlamak için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce  15 yaygın eğitim kurs programından oluşan salgın döneminde veli eğitimi paketini hazırlandı. Okul çalışanları, kantinciler, servis şoförlerinin eğitimleri tamamlandıktan sonra, Veli Eğitim paketleri ile kurs açmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu