MANİSA'DA ÖĞRENCİLER OKULLARA KOŞTU

banner297

Manisa’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı kademeli normalleşme koşulları çerçevesinde okullarda yüz yüze eğitim başladı. İlkokul ve ana sınıfındaki öğrencilerle yeniden okullarıyla buluştu. Haftada 2 gün yüz yüze eğitim verilecek. Yeniden okula bağlayan öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Manisa genelinde 250 bin civarında öğrencinin 7 Haziran’da yüz yüze eğitime başlaması bekleniyor.  Manisa genelinde resmi –özel yüz yüze eğitime devam eden 108 Anaokuluna ilaveten 367 Anasınıfında ve 455 ilkokulda yüz yüze eğitim başlanıldı. 

Manisa 01.06.2021, 14:30 01.06.2021, 14:37
MANİSA'DA ÖĞRENCİLER OKULLARA KOŞTU

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecek. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlandı. 
Şehzadeler ilçesinde 10 bin 543 öğrencinin eğitime başladığını ifade eden Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay, “1 Haziran itibariyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Şehzadeler ilçemizde temel eğitimin 1. kademesi okul öncesi 1-2-3-4-. Sınıf öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başladı. Okula geldikleri için çok mutlu olduk. İlçemizde bugün itibariyle toplam 10 bin 543 öğrencimiz eğitim görmeye başladılar. Sosyal mesafeye uyarak hijyen kuralları dahilinde devam edeceğiz. Öğretmen arkadaşlarımız ve okul yöneticilerimiz buna dikkat ediyorlar. Öğrencilerde kurallara riayet ediyor” ifadelerini kullandı
Gazi İlkokulu Müdürü Naci Avcı, “toplam bin 850 öğrencimiz var. Bugün itibariyle sınıfların yarısı okula geldiği için sabahçı grupda450 öğrencimiz var. Öğlenci grupta tekrar 450 öğrencimiz olacak. Haftada 2 gün okul gelecekler.  Pazartesi- Salı bir grup, Perşembe- Cuma bir grup olmak üzere Çarşamba günleri de okulumuzun hijyen çalışmaları yapılacak. Okula gelme oranı çok yüksek. bu oranın yüzde 95 olduğunu söyleyebiliriz. Bu bizi sevindiriyor. İyi bir dönem geçirdik. Uzaktan eğitimde de yüzde 95 öğrenci katılımı sağlayarak en iyi okullardan biri olduk” diye konuştu.
Gazi ilkokulu öğrencisi Eren Çekici, “Okulumu çok seviyorum. Çok eğlenceli. Sosyal mesafe kurallarına uyuyorum.  Arkadaşlarım yaklaştığında onları uyarıyorum. Maskemi çıkarmayarak sağlığımı koruyorum. Okulumda çok mutluyum” dedi
Gazi İlkokulu öğrencisi Ardahan Aktar, “ Maske ve sosyal mesafelerimizi koruduğumuz sürece okula gelebiliriz. Okulumu ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Umarım herkes bu şekilde kurallara devam eder. Okula gelerek arkadaşlarımı gördüm çok mutluyum” dedi.

Yorumlar (0)
26
açık