MANİSA'DA KAMU KURUMLARINA İLİŞKİN YENİ KARAR

banner297

Manisa Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 2020/108 nolu kararını açıkladı.

Manisa 26.08.2020, 12:25 26.08.2020, 12:31
MANİSA'DA KAMU KURUMLARINA İLİŞKİN YENİ KARAR

Son dakika haberi!

Yeni karara göre, kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dahil) yapılacak her türlü yiyecek-içecek (paketli su servisi hariç) ikramlar durduruldu.

Kararda şu ifadelere yer verildi:

"Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altmda tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma  ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır. Bu kapsamda;

26/08/2020 tarihinden itibaren Kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dahil) yapılacak her türlü yiyecek-içecek (paketli su servisi hariç) ikramının durdurulmasına oybirliği ile karar verilmiştir.
Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır."
 

Yorumlar (3)
ziya 2 yıl önce
Bunu suistimal eden o kadar çok memur varki evde yatarak haram para ile safa sürmek.Yanıbaşımda komşum 36 yıldır çalışıyorum şimdi devlet bana baksın diyor.Emekide olmuyor haram zıkkım olsun bu zihniyette olan asalaklara.
Kara 2 yıl önce
Atma ziyaaaaaaa
mekanlara denetim 2 yıl önce
Sizlerin vasıtası ile Sayın Valime buradan seslenmek istiyorum. Aynı kararların Manisadaki fırınlarda üretilen ekmek ve diğer unlu mamullerinin de paketlenmesi, Lokantalarda ekmek,kaşık çatal bıçak gibi yemek yemede kullanılan her türlü araç ve gereçin de paketlenerek servis edilmesi, bil hassa açık ve kapalı alanlar(Çay bahçeleri, kafeteryalar, kafelerde kimi zaman gelen müşteriye zorunlu tutulan açık şekilde çekirdek, çerez vb. gibi yiyeceklerin de açıktan tüketilmesine kısıtlama getirilmeli. Bir çerez tabağı acaba kaç kişinin el bulaşısından geçerek müşteriye zorla yemesi için bu mekanlarca dayatılıyor?