Manisa'da bakkal esnafı destek bekliyor

banner297

Manisa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Saffet Taşkıncan, düğünden cenazeye, cemiyetten hastalığa kadar vatandaşın her anında yanında olan bakkal esnafının ayakta kalması gerektiğini ifade etti. Koronavirüs salgını nedeniyle esnafın günler yaşadığını ifade eden Taşkıncan, “Esnafına sahip çık ve alışverişini mahallendeki esnaftan yap” diyerek Manisa halkının esnafına sahip çıkmasını istedi. 

MANİSA 19.12.2020, 13:40
Manisa'da bakkal esnafı destek bekliyor

Koronavirüs salgını nedeniyle sadece işyerleri kapanan değil, tüm esnaf kesiminin mağdur olduğunu kaydeden Başkan Taşkıncan, “Birçok esnafımız tamamen kepenk kapatmış, bazıları kısıtlı çalışmış, bazıları ise borç yükünün altında kalmıştır. Bakkallarımız ise kısıtlamalı günlerde tedbirleri harfiyen uymuş ancak, zincir marketlerin kural tanımazlığı nedeniyle ayakta güçlükle durmaktadır. Esnafımızın içinde bulunduğu dar boğazın aşılması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bazı destekler açıklanmıştır. Verilecek destekler esnafa bir nebzede olsa nefes aldıracaktır ancak tam anlamıyla beklentileri karşılamayacağı aşikardır. Desteklerin kapsamının genişletilerek basit usul yada gerçek gelir gibi ayırım yapılmaksızın tüm esnafın faydalanması, yine bakkal, market(küçük esnaf), büfe, tekel bayi, şarküteri, kuruyemişçi, aktar gibi esnaflarımızın da içinde yer aldığı yeni bir paketinin hayata geçirilmesi en büyük temennimizdir. Bilindiği gibi esnafımızın birikmiş vergi, SGK, elektrik, su, doğalgaz ve kredi gibi borçları bulunmaktadır.  Özellikle elektrik, su ve ödenemeyen krediler içinde destek ve ertelenmesi gerekiyor” dedi. 
Gelinen bu zorlu süreçte mahalle esnafının öneminin daha da iyi anlaşıldığını vurgulayan Taşkıncan, Her zaman vatandaşın ve devletimizin yanında olan esnafımız bu zor günlerde güçlükle ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Özellikle bakkal esnafımızın öneminin daha çok anlaşıldığı salgın sürecinde veresiye defterlerimiz iyice kabarmıştır. Düğünden cenazeye, cemiyetten hastalığa kadar vatandaşın her anında yanında olan bakkal esnafımızın ayakta kalması gerekiyor.  Zor süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde vatandaşlarımıza da çağrıda bulunmak istiyoruz. ‘Esnafına sahip çık ve alışverişini mahallendeki esnaftan yap,’ Manisa halkının esnafına sahip çıkacağına ve bu zorlu günleri dayanışmayla birlikte aşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (5)
ahmet 1 ay önce
bakkalın aldığı malı %50 daha ucuz alan ulusal yerel marketler olduğu sürece bakkallar marketlere ezilecektir oda olarak toptancılarla görüşmeniz daha iyi olacak halktan bakkalı korumasını beklemezsiniz böylece
seyfi 1 ay önce
Büyük şehirlerde artık bakkalların dönemi bitti.Ancak kırsal kesimdekiler ayakta kalabilir.
Emekli 1 ay önce
Para vardı da bizim alışveriş etmedik. Emekliye 3 kuruş Para veriliyor. Tabiki de emekli de market zincirlerine gidiyor. Siz hükümet söyleyin emekli maaşı arttırılsın diye; bizde bakkala sahip çıkalım.
Huysuz 1 ay önce
Marketlerden yapalım hepsi batsın
ERHAN B. 1 ay önce
İLK ÖNCE GEREKSİZ ODALAR KAPANSIN EN BÜYÜK YÜKLERDEN BİRİ ONLAR
-2
açık