banner299

banner298

Manisa'da 9 kilometrelik dere temizlik çalışması tamamlandı

banner297

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa merkezde de başladığı 9 kilometrelik alanı kapsayan dere temizlik çalışmasını tamamladı. Sulama kanalları temizlenerek taşkın riski azaltıldı.

Manisa 02.11.2020, 09:45 02.11.2020, 10:07
Manisa'da 9 kilometrelik dere temizlik çalışması tamamlandı
banner388

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde olduğu gibi il merkezinde de dere temizlik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Manisa merkezde DSİ’ye ait sulama kanalında başlatılan 9 kilometrelik temizlik çalışması tamamlandı. Sulama kanalı güzergahı üzerinde yer alan Atatürk, Akpınar, Ahmet Bedevi, Nurlupınar, Turgut Özal, Kuşlubahçe ile Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde taşkın riskine son verildi.

Mahalle muhtarları da hayata geçirilen çalışmanın tamamlanmasının ardından başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar (2)
muradiyeli 8 ay önce
kanal karaali köyünden de geçmekte kimyasal atıklar kanala salınıyor ve bu su ile Bağ bahçe sulanmakta kimyasal atık yapan firmalar var kanaldan zehir akıyor maski ye duyurulur.
LÜTFİ KÜZEY 8 ay önce
ALLAH RAZİ OLSUN SAYİN ERGUN VE DAİRE BASKANLARİNA DSİ YE MAİL.ATTİM.VATANDASİ YOKUSA SÜRÜYORLAR ASLİNDA DSİ İN İSİ BU İS TEŞEKKÜR MASKİ
26
açık