MANİSA, 30 BÜYÜKŞEHİR ARASINDA BİRİNCİ

banner297

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde gösterdiği üretken belediyecilik ve mali disiplin anlayışıyla Manisa’nın adını daima zirvede tutan Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Belediyeler Arası Bütçe Kullanım Performanslarının Resmi Veriler Doğrultusunda Değerlendirme ve Ödüllendirme Projesi’ kapsamında 30 Büyükşehir Belediyesi arasında bütçe performans birincisi oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinin daha önce de 2015 yılı birincisi, 2016 yılı ikincisi, 2017 yılı ikincisi, 2018 yılı üçüncüsü, 2019 yılı beşincisi olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, üretken belediyecilik anlayışıyla Manisa’ya önemli hizmet ve yatırımları kazandırmanın yanı sıra, mali disiplin anlayışıyla da kamu kaynaklarını etkin ve tasarruflu bir şekilde kullanarak Manisalıların emanetine sahip çıktıklarını söyledi.

Manisa 17.10.2021, 13:14
MANİSA, 30 BÜYÜKŞEHİR ARASINDA BİRİNCİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Belediyeler Arası Bütçe Kullanım Performanslarının Resmi Veriler Doğrultusunda Değerlendirme ve Ödüllendirme Projesi’ kapsamında 30 Büyükşehir Belediyesi arasında bütçe performans birincisi oldu. Gelir bütçesi gerçekleşmesi, personel giderleri, gider bütçesi gerçekleşmesi, taşınır ve taşınmaz satış toplam geliri, tahsilatın harcamaya oranı, sermaye ve sermaye transferi toplamı giderleri, mal ve hizmet alım giderleri ile faiz giderlerinin tahsilata oranı olmak üzere 8 başlıkta Gazete Anket uzmanları tarafından yapılan değerlendirmede Manisa Büyükşehir Belediyesi, 30 Büyükşehir Belediyesi arasından 280 puanla 1’inci sırada yer aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesini Kayseri Büyükşehir Belediyesi (2’nci) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi (3’üncü) takip etti.

“Manisalıların emanetine sahip çıkıyoruz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde üretken belediyecilik ve mali disiplin anlayışıyla uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından ulusal çaptaki finansal analizlere ve tarafsız kamuoyu araştırmalarına kadar Manisa’nın adını daima zirvede tutan Manisa Büyükşehir Belediyesi, söz konusu araştırma ile birlikte başarısını bir kez daha tescillemiş oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinin daha önce de 2015 yılı birincisi, 2016 yılı ikincisi, 2017 yılı ikincisi, 2018 yılı üçüncüsü, 2019 yılı beşincisi olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, üretken belediyecilik anlayışıyla Manisa’ya önemli hizmet ve yatırımlar kazandırırken, mali disiplin anlayışıyla da kamu kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak Manisalıların emanetine sahip çıktıklarını söyledi.

“Bu bir ekip işi, başarı ise Manisa’nın başarısı”

Manisa’nın Büyükşehir Belediyesi olduğu 2014 yılından bu yana kadar her alanda tüm belediyelere örnek olacak projeleri ve çalışmaları hayata geçirdiklerini, şehrin kanayan yarası haline gelmiş sorunları bir bir çözüme kavuşturduklarını ifade eden Başkan Ergün, “Belediyeciliğin iyi bir ekiple proje yaparak, bütçeyi doğru kullanarak ve vatandaşların gerçek ihtiyacı olan hizmetleri hayata geçirerek etkin bir şekilde yapılacağına inanıyorum. Bu anlayışla 2009 yılından bu yana bu güzel şehre hizmet ediyoruz. Halkımız da yaptığımız işlerin doğruluğunu görüyor ve bizlere teveccüh gösteriyor. Bu bağlamda bütçede gerçekleştirdiğimiz bu başarı için öncelikle genel sekreterlik makamından daire başkanlarına şube müdürlerine, memurlara ve işçi kardeşlerimize kadar herkese Manisalı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işi, bu başarı ise Manisa’nın başarısı. O açıdan hemşehrilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bütçedeki İstikrara Fitch Ratings’den her yıl “AA” notu

Manisa Büyükşehir Belediyesinin mali disiplinin ne kadar güçlü olduğu Uluslararası Kredi Derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından yayımlanmış olan bültende; 2009 yılında göreve gelen Başkan Cengiz Ergün’ün ekonomi yönetiminde yapmış olduğu hamlelerin ve sağladığı bütçe disiplininin Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesine olumlu yansıdığını ve Büyükşehir Belediyesi’nin Ulusal Uzun Vadeli Derecelendirme Notu, yatırım yapılabilir seviyesinin yüksek not basamağı olan “AA” olarak 2017 yılında teyit etmişti. 2017 yılından günümüze kadar her yıl yapılan Fitch Ratings değerlendirmesinde, Manisa Büyükşehir Belediyesinin ulusal uzun vadeli kredi derecelendirme notu 'AA' kategorisinde yer alarak, temerrüt riskinin düşük olduğu ve finansal yükümlülükleri yerine getirmede yüksek kapasiteyi temsil ettiği belirtilmiştir.

Yorumlar (10)
Huysuz 8 ay önce
Bu anketi yapanların ya aklı yok yada fikri yok,ben inanmıyorum.
Vatandaş 8 ay önce
Manisa Birinci olmuşsa diğer şehirleri düşünemiyorum. Demekki hepsi birbirinden berbat yönetiliyor.
Mahmut 8 ay önce
He he …. logar kapakları arabanın altına sürtecek kadar beceriksizce yapılmış bir memleketten bahsediyorsunuz değil mi ? mali disiplin böyle sağlanıyorsa haklısınız tabi…
Remzi 8 ay önce
Manisa'da suların kesildiği ve dahi 150 TL su yüklemesi için sadece 79 TL lik su yüklemesi yapıldığı biliniyor mu?
alponco 8 ay önce
Madem böyle bir anket var belediye neden personeline sosyal denge tazminatını ödemiyor...
Banu 8 ay önce
6 ayda bir aynı haber servis ediliyor... Bu haberi yapana şunu tavsiye ederim, Manisa da her ilçeden rastgele 200 kişiye sor... Toplam da 3400 kişilik bir anket yap.... Vatandaş Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun mu ?
Mustafa Armağan emekli öğretmen gördes 8 ay önce
Başkanımı ve ekibini kutluyorum teşekkürler tebrikler eliniz yolunuz bahtınız açık olsun
remzi 8 ay önce
Manisa'da sular kesiliyor. Gördes barajından biraz su gönderin öğretmenim.
Mahmut 8 ay önce
Hocam ne içiyorsan banada söyle çok ihtiyacım var…
Memoli 8 ay önce
Ya bir belediye binası yapmışsınız disko topu gibi ışıl ışıl.
Resmi bir kurum ne için bu ışıklı gösteirişi yapıyor.
Yazık değilmi bu ışıklara harcana elektrik ve aksam paralarına.
ne gerek vardı ki.Hiç yakışıyor mu ?akıl tutulması sizde de başlamış bir an önce yollar ayırılır umarım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28
açık