Kuyumcular Çarşısında yol genişledi

banner297

Şehzadeler Belediyesi, Manisa merkezde artan araç yoğunluğu nedeniyle özellikle büyük trafik sıkıntısının yaşandığı Kuyumcular Çarşısı olarak bilinen Dr. Sadık Ahmet Caddesinde esnafların yoğun talebi üzerine yol genişletme çalışmasını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi de caddede asfalt çalışması yaptı.

Manisa 11.02.2021, 09:36
Kuyumcular Çarşısında yol genişledi

Manisa’da her gün artan araç yoğunluğu nedeni ile özellikle esnaflar ve otobüs şoförlerinin büyük bir sıkıntı yaşadığı Dr. Sadık Ahmet caddesinde Şehzadeler Belediyesince genişletme çalışmalar tamamlandı. Kuyumcular çarşısı olarak bilinen Dr. Sadık Ahmet Caddesi esnaflarının artan trafik yoğunluğu nedeni ile büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, esnafların talebi üzerine konuyu UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi)’ne taşıdıklarını ve mevcut yolun genişletilmesi noktasında bir karar alındığı ifade etti.

TAMAMLANDI

Şehzadeler Belediyesi ekiplerinin çalışmalarıyla Kuyumcular Çarşısında başlattılan yol genişletme çalışmalarında bordürlerin de döşenmesi tamamlandı. Yol genişletme çalışmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri caddede asfalt çalışması yaptı. Cadde genişleyerek ulaşım kolaylaştı.

UKOME kararı gereği genişletme çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Tüm Manisa halkımızın bildiği Kuyumcular Çarşısı olarak bildiği Dr. Sadık Ahmet Caddesinde esnaflarımızın da talebi üzerine bir çalışma başlattık. Söz konusu bu yolda esnaflarımız Manisa’da giderek artan araç yoğunluğu nedeni ile zaman zaman çarşıda büyük sıkıntılar yaşıyordu. Tek taraflı araçların kısa süreli park yaptığı Kuyumcular çarşısında kimi zaman trafik durma noktasına geliyor ve buda ciddi sıkıntıları meydana getiriyordu. Zaman zaman bu caddeyi kullanmak zorunda olan Ambulans ve İtfaiye gibi geçiş üstünlüğü bulunan araçlar geçerken büyük sıkıntılar yaşıyor kimi zaman beklemek zorunda kalıyorlardı. Esnaflarımız ise işyerlerine ürün getirdiklerinde araçlarını park etmede çok büyük sıkıntılar yaşıyor kimi zaman çarşıda trafik durma noktasına geliyordu. Dr. Sadık Ahmet Caddesinde faaliyet gösteren esnaflarımızın yolun biraz daha genişletilmesi ile alakalı talepleri vardı. Biz de Şehzadeler Belediyesi olarak konuyu UKOME toplantısına taşıdık. Orda da yapılan görüşmeler neticesinde yolun genişletilmesinin trafiği ciddi ölçüde rahatlatacağı kararı çıktı. Bizde hiç vakit kaybetmeden, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunu da fırsat bilerek, trafiği de aksatmadan yol genişletme çalışmalarımıza başladık. Hükümet Caddesi ile İzmir Caddelerinin kesişim noktasında kalan yaklaşık 400 metrelik bu yolda ekiplerimizin yapacağı çalışma ile yaklaşık 80 santimetrelik bir genişleme çalışması yapılacak. Hedefimiz kırma ve moloz çalışmaları bu iki gün içerisinde tamamlamak olacak. Bu konuda Ekiplerimiz yoğun bir gayret gösteriyor. Pazartesi günü itibarı ile yolu kontrollü olarak tamamen tekrardan trafiğe açarak herhangi bir sıkıntı yaşanmamasını sağlayacağız. Yaptığımız planlama ile çalışmalarımızı hafta içi kısıtlama saatleri içerisinde devam ederek bordür döşeme çalışması ve asfaltlamasını yaparak yolu sorunsuz bir şekilde trafiğe açmış olacağız. Bu çalışmamız ile Dr. Sadık Ahmet Caddesinde yaşanan tıkanmaları da önemli ölçüde azaltarak, esnaflarımızın rahat etmesini sağlamış olacağız” dedi.

Yorumlar (4)
ozgurtrk 3 hafta önce
Yol genişletilirken bundan yıllar önce neden daraltıldı sorusu gündeme geldi mi ? Şimdi orada ki esnaf kaldırım daraldı müşteriler rahatça gezemiyor diyecek hop 5 yıl sonra bu kez kaldırım genişleyecek kısa ve net...
Hakkı 3 hafta önce
o yolu kim daralttı Cengiz Ergün, dalga mı geçiyorsunuz.
toptan 3 hafta önce
zaten kim yapmıştı o yolu şaşarım
Zafer Çalışkan 3 hafta önce
Esnaf arabasını dükkan önüne mal geldi diye bırakırsa o yol.gene dar gelir önce esnaf örnek olacak o yüzden uzun yıllardır oradan alış veriş yapmadım günün hangi saatinde gidersen git Esnaf mal gelecek yalanına sığınıyor Yemezler4
12
açık