KUMBARASINI AFETZEDELER İÇİN BAĞIŞLADI 

banner297

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ailesiyle birlikte ziyaret eden 5 yaşındaki Muhammet Haktan, aylardır kumbarasında biriktirdiği harçlıklarını ülkemizde son dönemde etkili olan orman yangını ve sellerden etkilenen mağdurlara ulaştırması için Başkan Çelik’e teslim etti. 

Manisa 18.08.2021, 16:38
KUMBARASINI AFETZEDELER İÇİN  BAĞIŞLADI 

Son dönemde ülkemizde yaşanan orman yangını ve sel felaketlerini televizyondan izleyen 5 yaşındaki Muhammet Haktan yaşanan mağduriyetleri görünce bundan çok etkilendi. Kumbarasında aylardır harçlıklarını biriktiren küçük Muhammet kumbarasını kaptığı gibi soluğu Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in yanında aldı. Küçük Muhammet, orman yangını ve sel mağduru olan vatandaşlara ulaştırılması için,  harçlıklarının yer aldığı kumbarayı Başkan Çelik’e teslim etti. Küçük Muhammet ve ailesini misafir eden Başkan Çelik yaptığı açıklamada şöyle dedi; “Muhammet Haktan kardeşimiz ailesiyle birlikte bizleri ziyarete geldi. Ziyaretini sebebi de şu; Muhammet Haktan televizyondan orman yangı ve sel felaketlerini izleyince bundan çok etkilenmiş kumbarasında aylardır biriktirdiği harçlıklarını mağdurlara ulaştırmamız için bize teslim etmeye karar vermiş.  Ailesiyle birlikte geldiler ve kumbarasını teslim ettiler. Biz de bir tutanakla içerisinde ne kadar olduğunu sayıp Kızılay Manisa Şubesi yetkililerine teslim edeceğiz. İşte bizi biz yapan değerler budur. Küçüğünden büyüğüne dayanışma ruhunun en güzel örneklerini gösteren bir milletin evladı olmaktan iftihar ediyoruz. Bravo Muhammet Haktan diyoruz. Allah hayrını kabul etsin.”  
 

Yorumlar (3)
adsız can 13 ay önce
abi bıktım bu tür yapmacık haberlerden ya.

küçücük çocuk, ne anlasın bağıştan afetten.

ailesi sırf rank kasmak için çocuğu böyle şeylere alet ediyor gibi geliyor. kumbarada en çok 10 lira olsun, e sonra? 5 tl eft parası zaten.
ozgurtrk 13 ay önce
Yapmacık ve göstermelik haber bir elin verdiğini diğeri bilmemeli bağışlayacaksan yap eft'ni geç otur... reklama gerek yok...
Vatandaş 13 ay önce
Bu haberin ne amaçla yapıldığını ben de anlamadım. İktidarın orman yangınlarını ve seli önleme konusunda aciz kaldığını akp'li vatandaşlar da sorgulamalı ki, bir sonraki felaketler daha az hasarla atlatılmalı. 9 adet yangın söndürme uçağı 4 milyon dolarla uçacak şekle gelebilirse hepimiz yardım edelim. Ama öte yandan aynı tarihlerde Türk Milletinin vergilerinden Somali'ye 30 milyon dolar hibe yaparsanız, insanlarda umutsuzluk oluşuyor.
27
açık