KAHVEHANE İŞLETMECİLERİ YASAĞA TEPKİLİ 

banner297

Tüm Türkiye'de kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durduruldu. Çay ocakları sadece esnaflara çay verebilecek. Oturma alanları kapalı olacak. Esnaf ve vatandaşlar karara tepki gösterdiler.

Manisa 19.11.2020, 16:15
KAHVEHANE İŞLETMECİLERİ YASAĞA TEPKİLİ 

Manisa Kahveciler Esnaf Odası, alınan kararı hatırlatarak, "Üyelerimize Duyuru, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda ve Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği, 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren geçerli olacak şekilde; kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır. Çay ocağı şeklinde faaliyet gösteren işyerleri masa, sandalye/taburelerini kaldırarak sadece esnafa servis yapmak kaydıyla açık kalabileceklerdir" paylaşımında bulundu.

ESNAF TEPKİLİ

Manisa Kahveciler Esnaf Odası’nın sosyal medyada yaptığı açıklamaya yanıt veren esnaf ve vatandaşlar tepki gösterdi. 

Paylaşıma gelen bazı tepkiler şu şekilde:

Yasin Okay: "Cuma günü anahtarları mal sahibine teslim ediyoruz. Bu durumda esnafına sahip çıkmayanları Allah a havale ediyorum"

Melih Demirdöven: "İflas ettik desenize zaten gelen yoktu kapanışı verelim bari"

Hakan Canbaz: "Manisa Kahveciler Esnaf Odası bütün esnafı kaybederiz, ya herkes kapatılsın yada bize de içeri müşteri almayın sadece esnafa çalışın denmesi lazım"

Bülent Daş: “Manisa Kahveciler Esnaf Odası olamaz siz de çay ocakları kapanmasın diye valilikle görüşün"

Serhat Düzce: "Sandığa giderken bir daha düşünün" 

Emrah Uğursalan: “Kahveciler ezildi alt yazılara bakarsak kıraathaneler de geçici süre kapatıldı yazıyor açıklamada. Dokuz aylık sürece girdik bu süreçte kimseden destek görmedik ve beklemedik şimdi bu musibet bu bela sanki kahvelerde olmayan müşteriden yayılmış gibi sorumlu tutuluyor ve kapatılıyoruz. Başta AVM‘ler sanayi ve metrolar tüm taşıma araçları hava ulaşım araçları vesaire bunlar yok sayılıp belli bir sektörle gün aşılıp esnafın yok edilmesi sağlanıyor. Bizi ve sektörümüzü bitirme aşamasına getirenler bilmelidir ki artık kendi sonlarını hazırladılar.  Madem salgın var, madem baş edemiyoruz, kısıtlı olan sektörleri kapatmakla olmadığı bilinmeli ve tüm ülkede geniş kapsamlı ve tüm kesimi kapsayan tedbirler alınmalıdır. Bu esnaf yok olursa sizlerde altında enkaz olarak yok olursunuz.”

Yorumlar (8)
Vatandaş 2 yıl önce
Hiçbir tedbir alınmadan insanların üst üste oturduğu mekanların kapatılmasında geç bile kalındı.
Tarık karadağ 1 yıl önce
9 aydır perişan olduk. Devletin desteği yok üstüne üstlük borçlar gırtlağa kadar geldi. Allah'a havale ediyorum. Aileme bakamıyorum ne yapalım
Doğrucu davut 1 yıl önce
Yasağı savuna tuzu kutulara sesleniyorum.
9 aydır bu insanlar evlerine ekmek götüremiyor. Kiraları,kredileri üst üste birikti. Siz maaş almadan 9 ay yaşayında görelim. Binlerce kişinin yan yana çalıştığı fabrikalar açık. hükümetin sadece esnafa gücü yetiyor. Ne destek ne yardım ölüme terk edildiler.
Esnaf 1 yıl önce
Bu esnafların geçimini sen mi karşılayacaksın....yada kim bu zararı karşılayacak..cozumunu de yaz bizde seni dinleyelim
Vatandaş 2 yıl önce
Çok yerinde bir karar. Bir masada 4,5 kişi oturuyor. Sosyal mesafeye uyulmuyor. Bardaklar bir kullanımlık değil. Hala cam bardakta veriliyor. Kimse kontrol etmediği için bu kovit 19 bitmez.
Berzan 1 yıl önce
Yeter artık amacınız ne sizin ne yapmaya çalışıyorsunuz madem vakalar çok yaz tatilinde neden turizmi açtınız dışardan geliş gidişleri açtınız tekrar km geldi yine vakaları çagalltınız insanların ekmekleriyle oynuyorsunızz sizi Allaha havale ediyorum tabi tok açın halinden ne anlar demi devlet büyükleri
Zuzu 1 yıl önce
Ölümler günde 100 u geçti..hastanelerde yer yok.....cankurtaranlar vizir vizir covid19 hastasi tasiyor her evde her apartmanda hasta var....sehir sahra hastanesine donmus ve onumuz kara kis .Bu hala neyin tepkisi !!!!!
Ramzan 1 yıl önce
Beş milyon kafvecileri çalışan ve aileri yok sayılıyor ,bir alahin kuluda dokuz aydır ,siz kapalisin ne,yiyor ne,içiyorsun kiraları ,nasıl ödeniyor,soran yok kapat başka bildikleri yok yazik
22
parçalı bulutlu