banner299

banner298

Kadın demek, emanet demek… Tüm meclis onu alkışladı 

banner297

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla AK Parti Gölmarmara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Aysun Yıldırım söz alarak, kadınlar gününü kutladı. Aysun Yıldırım’ın “Kadın demek nasırlı elleriyle evlatlarının rızkı için zaman ve mekan ayırt etmeden çalışmak demek. Ama en önemlisi kadın demek, emanet demek” sözleri meclis üyeleri tarafından uzun süre alkışlandı.  

Manisa 09.03.2021, 21:18
Kadın demek, emanet demek… Tüm meclis onu alkışladı 
banner388

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı’nda meclis gündem maddelerinin oylanmasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. AK Parti Gölmarmara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Aysun Yıldırım, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla söz aldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün 1975 yılından günümüze kadar kutlandığını belirten Yıldırım, “Meclisimizde kadın meclis üyelerimiz başta olmak üzere tüm kadın arkadaşlarımın gününü kutluyorum. Kadın demek, emek demek, başarmak demek. Kadın demek, vefa demek, cefa demek. Kadın demek nasırlı elleriyle evlatlarının rızkı için zaman ve mekan ayırt etmeden çalışmak demek. Ama en önemlisi kadın demek, emanet demek. Peygamberimizin hadisinde belirttiği gibi, “Kadınlar Allah’ın size emanetidir.” Emanete hıyanet etmeyiniz. Onlar en mukaddes emanetlerdir. Kadın demek ana, demek, toprak demek, ocak demek, yurt demek. Eğitim haklarını, siyasi iradelerini, çalışma hayatını sonuna kadar sürdüren kadınlar olmaktan gurur duyuyoruz. Geleneği geleceğe taşıyan, milliyetçi ve cumhuriyetçi çocukların anaları olmaktan gurur duyuyoruz. Kendi topraklarımızın sultanları olmaktan gurur duyuyoruz. Kadına karşı her türlü şiddeti ve şiddete çanak tutan zihniyeti kınıyoruz. Sözlerimi şehitlerimizi yad ederek tamamlamak istiyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun diyorum. Ezanlarımız dinmesin, bayrağımız dinmesin diyorum” diye konuştu.
Aysun Yıldırım’ın sözleri meclis üyeleri tarafından uzun süre alkışlanırken Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (1)
manisa 1 ay önce
kadına emanet demek zaten ikinci sınıfa koyuyor. bu nasıl bir çelişki?
23
açık