İZMİR-MANİSA ULAŞIM ÜCRETİYLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA DAHA

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, Manisa Seyahat’ın Manisa-İzmir arası bilet fiyatlarının 120 TL olduğu iddialarının asılsız olduğunu kaydederek, 43 yıllık firmanın zan altında bırakıldığını söyledi ve asılsız haberleri itibar edilmemesini istedi.  

MANİSA 22.05.2020, 18:57
İZMİR-MANİSA ULAŞIM ÜCRETİYLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA DAHA

Karaağaç, “1977 yılından bugüne kadar Manisa-İzmir arası yolcu taşımacılığına yapan Manisa Seyahat firması yapmış olduğu kaliteli taşımacılıkla halkımızın takdirini kazanmış ve sorunsuz bir şekilde Manisa halkına hizmet etmektedir. Sosyal medyada son günlerde Manisa –İzmir arasının 120 TL olduğunu çok yüksek rakamlar alındığına dair duyumlarımız oldu sosyal medya da yapılan asılsız ve yalan söylemler ile Manisa Seyahat zan altında bırakılmakta ve karalama yapılmaktadır. 28 Mart 2020 tarihinden itibaren seyahat kısıtlamalarının başladığı günden bugüne kadar araçların çalışmadığı, çalışmayan araçlarında bu fiyatlarının almasının imkansız olduğu açıkça görülmektedir. Şuandaki fiyatlar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın belirlemiş olduğu bilet fiyatı 15 TL olmasına rağmen uygulamada tam bilet 13 TL öğrenciden de 12 TL alınmaktadır. Seyahat kısıtlamaları kalktıktan sonra İçişleri Bakanlığımızın belirlemiş olduğu yolcu kapasitesinin yüzde 50 (yarı yarıya ) taşımacılık yapılmaya devam ettiği taktirde Bakanlığımızın belirlemiş olacağı fiyatların uygulanabileceği bunun dışına çıkılmayacağını belirtmek isterim. Halkımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmemesini özellikle belirtmek isterim. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar hayırlı bayramlar dilerim” dedi.

Yorumlar (9)
az zeka 3 ay önce
yahu metro turizm istanbul-izmir aracına bilet kesiyor Manisa kalkışlı. adam direkt Manisa-izmir seferi yapmıyor. haliyle yarı kapasite otobüste Manisa-izmir bileti satılsa 20-25 tl'ye ne kazanacak otobüsçü. bu olmasın diye böyle fiyat belirlenmiş. millet de atlamış hemen. azıcık zeka kullanın ya. ayrıca yıllarca yokuş çıkıyoruz yakıt çok harcanıyor diye ağlayan Manisa seyahat tünel açılınca zam yapmaya devam etti. geçsin bu yolcunun yanındayız ayaklarını
Mümin altın 3 ay önce
Neden sadece Manisa seyahat varmı,
Iki şehir arasi taşıma yapan,
İzmir seyahat yokmu iki şehir arasında gidip gelsin ,
Rekabet iyidir.
keto 3 ay önce
bir zamanlar manisa-izmir arasında başka seyahat firmaları vardı. Ama Manisalılar bu firmayı desteklemedi .
sonuç
manisalı kaybetti .
Misafir 3 ay önce
Eskiden vardı.Manisa Seyahat ve Manisa Birlik.Rekabete girince fiyatları düşürmüşler,sonrada anlaşıp Manisa Seyahat tekelini kurmuşlardı.70'li yıllarda minibüs seferleri vardı.2,5 liraya yolcu taşıyıp otobüslerin canına okumuşlardı..
yolcu 3 ay önce
yani 120 değilde 100 tl yapacağız diyorsunuz
Umut umut 3 ay önce
40 YILDIR İZMİR'DE YAŞIYORUM.MANİSALIYIM.OSMAN KİBAR MAYDANI.20 DK.SONRA..MANİSA..HAYATIMIN EN BAHALI YOLCULUĞU..20DK..13TL...MECBUREN BİNİYORUM...BAŞKA ALTATNATİF YOKKK... İNŞALLAH BELEDİYELER ANLAŞILIR.VATANDAŞ UCUZ YOLCULUK YAPAR...
MUSA ATMACA 3 ay önce
Yıllardır Manisayı sömürdünüz.Suratsız muavinleriniz ile 9 liram var deyip 1 lira için bornova kavşağında yolcuyu almayan muavinleriniz var.Önce insanlık öğretin.
Ahmet 3 ay önce
Ayrıca Araca Binen Tüm Yolcuya Bilet İstiyormusun Diye Sorulamaz Bileti Keser Verirsiniz Çünkü O Sizin İşiniz Ve İşinizi Yapın Para İsteyip Alıyorsunuz Bileti De Keseceksiniz Kardeşim. Dolaylı Olarak Vergi Kaçırıyorsunuz.Neden Tek Firma Rakip Olmasın İstediğiniz Gibi At Koşturuyorsunuz Değil Mi ? Hesabını RABB'İM Soracak İnşa ALLAH.
Komasutra 3 ay önce
Rekabet şart o yola.Muavinler suratsız.Hizmet yetersiz.Vizyon yok kardeşim adamlarda.Yıllardır kendi aracı olmayan çaresizce kullanılan bir seçenek oldu.İki belediye anlaşıp sefer yapsalar daha çok kullanılır inanın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık