banner298

İYİ Parti Yunusemre'de miniklere kırtasiye seti dağıttı

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Yunusemre Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu ve Gençlik Politikaları Başkanlığı'nın Yuntdağı'ndaki 63 mahallede eğitim gören öğrencilerini kapsayan, "Eğitime Destek Eli" projesi kapsamında Yağcılar İlkokulu'na giderek miniklere kırtasiye seti dağıttı. 

Manisa 11.10.2021, 14:01
İYİ Parti Yunusemre'de miniklere kırtasiye seti dağıttı

İYİ Parti Yunusemre'den örnek proje
63 köyde okuyan öğrencilere kırtasiye seti dağıtılacak

İYİ Parti Yunusemre Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu ve İYİ Parti Yunusemre Gençlik Politikaları Başkanlığı'nın ortak çalışmasıyla Manisa'da örnek bir projeye imza atıldı. 

Proje kapsamında, Yuntdağı'ndaki 63 mahallede yaşayan okul çağındaki öğrencilere, eğitim dönemi içerisinde ihtiyaç duyacağı tüm gereçlerin bulunduğu kırtasiye seti dağıtılmaya başlandı. 

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde Yağcılar İlkokulu'na giderek "Eğitime Destek Eli" projesine start verdi.

Başkan Akan açıklamasında, "Genel Başkanımız Meral Akşener'in öncülüğünde hazırlanan, İYİ Parti iktidarında okul çağındaki her çocuğumuza ve gencimize kahvaltı ile öğle yemeğinin ücretsiz olarak sunulacağı Rüzgargülü Projesi' ile eğitimde paylaşım ve eşitlik ilkesinin esas alınacağı bir harekete imza atılmıştı. Biz de Yunusemre Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonumuz ile Gençlik Politikaları Başkanlığımızın ortak projesiyle birlikte geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için bir proje hazırladık. Kırsal mahallelerimizden olan Yuntdağı bölgemizdeki 63 mahallede okul çağındaki çocuklarımıza, dersleri için gereken tüm gereçlerin içerisinde bulunduğu kırtasiye setleri hazırladık. Projemizi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü gibi anlamlı bir günde Yağcılar İlkokulu'nda başlattık. Projemizin yürütücülerinden olan İYİ Parti Yunusemre Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Nezahat Bölge Atak ve İYİ Parti Yunusemre Gençlik Politikaları Başkanı Cengiz Güleç'e çok teşekkür ediyorum. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için var gücümüzle yeni ve örnek projeler hazırlamaya, çocuklarımız ile gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. İYİ Parti iktidarında tüm öğrenciler eşit şartlarla eğitim öğretim hayatını tamamlayacak, eğitim ateşi herkese eşit ve paylaşımcı olarak yanacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
32
açık