banner299

banner298

İYİ Parti'li Eryılmaz: Türkiye’de emekliler açlık sınırı altında

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, artan kira, gıda, faturalar karşısında emekli maaşlarının her geçen gün eridiğini belirterek, AK Parti-MHP yönetiminin milleti tamamen unuttuğunu, emeklileri devletin sırtında yük olarak gördüğünü söyledi. 

Manisa 10.03.2021, 12:14
İYİ Parti'li Eryılmaz: Türkiye’de emekliler açlık sınırı altında
banner388

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, zor günler yaşayan emeklilerin sesini dile getirdi. Artan kira, gıda, faturalar karşısında emekli maaşlarının her geçen gün eridiğini belirten Eryılmaz, "Türkiye’de emekliler açlık sınırı altında" dedi. Eryılmaz açıklamasındai “Genel Başkanımız sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin öncülüğünde tüm parti teşkilatlarımız sahada, esnafın, iş insanlarının, vatandaşın, işçinin, memurun, KOBİ’lerin dertlerini, sorunlarını dinliyor. Emeklilerimizin neredeyse tamamı geçinemeyecek durumda, açlık sınırı altında. Bunun yanında Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlarımız var. Bu sorun giderek, büyüyor. Yaşı bekleyen insanlar ne emekli olabiliyor ne de çalışabilecek bir iş bulabiliyor. İYİ Parti olarak emeklilerimizin sorunlarını ve beklentilerini gündemde tutmayı kendimize görev bilmekteyiz. AK Parti-MHP yönetimi milleti tamamen unuttu, emeklileri devletin sırtında yük olarak görüyorlar. Büyük bir çoğunluğu yoksulluk ve açlık sınırının altında kalan emeklilerimizin bekleyen sorunlarının bir an evvel çözüme kavuşması ve emeklilerimizin refah düzeyinin yükselmesi için yapıcı adımlar atılmalı” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (2)
kadir turhan 1 ay önce
2018 yılında emekli oldum maaşın askeri ücretin 150 tl üstündeydi bu gün için askeri ücretin 250 tl altına geriledi bu devlet çok adaletli yaa:)))))
Zillet 1 ay önce
Tek umudumuz sizlersiniz
14
açık