Fahrettin Koca Manisa’nın son durumunu canlı yayında açıklayacak 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir programı kapsamında Ege Bölgesi İlleri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirecek. İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Denizli ve Uşak illerinin Sağlık Müdürleriyle görüşecek olan Koca, saat 17.50’de basın açıklamasında bulunacak. 

MANİSA 18.09.2020, 12:36 18.09.2020, 13:12
Fahrettin Koca Manisa’nın son durumunu canlı yayında açıklayacak 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Ege illerinin durumuyla ilgili İzmir’de temaslarda bulunuyor. Bu sabah İzmir Valiliğini ziyaret eden Bakan Koca, İzmir’in genel durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
Koca, günün devamında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Bölümünü ziyaret edecek. Daha sonra İzmir Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı binasında İzmir İli Değerlendirme Toplantısı yapılacak. 
Saat 13.50’de ise Ege Bölgesi İlleri Değerlendirme Toplantısı başlayacak. Toplantıya Manisa, Muğla, Aydın, Denizli, Uşak illerinin İl sağlık Müdürleri katılacak. 
Saat 17.50’de ise Manisa’nın ve diğer Ege illerinin koronavirüste son durumuyla ilgili açıklama yapacak olan Sağlık Bakanı Koca, programın ardından İzmir’den ayrılacak.

Bakan Koca, bugün yaptığı açıklamada da Türkiye genelinde filyasyonun ortalama 15 saatte yapıldığını ve bu sürenin İzmir’de 19 saat olarak gerçekleştiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreyi önce Türkiye ortalamasına, daha sonra ise 12 saate çekmeyi hedefliyoruz. Temaslıları ne kadar erken tespit edebilirsek salgın kontrolünde o kadar başarılı oluruz. Türkiye dünyada filyasyonu yani temaslı takibini en iyi yapan tek ülke. Bu gücümüzü İzmir’de de sahaya sürdük. Önümüzdeki günlerde bunun etkisini daha da görmeyi umuyoruz. Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş maalesef ağır hastalarımız ve vefatların artmasına sebep oluyor. Unutulan tedbirler hepimize acılar yaşatıyor. Tedbirlerden taviz veren her ilimizde bu tabloları görüyoruz. Bu anlamda İzmir başta olmak üzere bölgedeki tüm hemşehrilerimi tedbirlere sıkı sıkı sarılmaya davet ediyorum. Bugün bölgedeki durumu görmek ve çözüm üretmek için buradayız. Bölge toplantısı anlamından Manisa, Muğla, Aydın, Denizli ve uşak il sağlık müdürlerimizle bir bölge değerlendirmesi yapacağız. Bu 6 ilde genel durumu ve ihtiyaçları detayları değerlendirmiş olacağız.”

Yorumlar (2)
ÖMER 1 ay önce
DOGRU SÖYLEDIGINE INANMIYORUM DOGRU SÖYLESELER MILLET DAHA TEMKINLI OLUR
Sağlık Memuru 1 ay önce
Sağlıkçılar tükendi artık Sayın Bakanım. Filyasyon ekiplerine destek verilmeli. Hastaneler yorgun. Ek ödemeler maaşlar vergiye takılıyor.
15
sisli