ESKİ ADLİYE LOJMANLARI ALANINA MİLLET KIRAATHANESİ YAPILACAK

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, eski Adliye Lojmanları olarak bilinen bölgedeki 1453 metrekarelik alana Millet Kıraathanesi yapacaklarını söyledi. Başkan Çelik, alanın Milli Emlak Müdürlüğü’nden Şehzadeler Belediyesi’ne tahsisinin gerçekleştiğini açıklarken; bölgede hafriyat kaldırma çalışmaları da başladı. 

MANİSA 04.03.2020, 11:37

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  Şehzadeler Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısında eski Adliye Lojmanları olarak bilinen Yarhasanlar Mahallesi’ndeki 81 pafta 83 parseldeki 5586 metrekarelik alanın 1453 metrekarelik kısmının Milli Emlak Müdürlüğü’nce Şehzadeler Belediyesi’ne tahsis edildiğini açıkladı. Başkan Çelik söz konusu bölgeye bir Millet Kıraathanesi yapacaklarını söyledi. 

Meclis toplantısında Millet Kıraathanesi yapılabilmesi için gerekli olan 1/ 1000 ve 1/5000’lik imar planlarının kısa sürede yapılabilmesi için 1/1000’lik planların yapım yetkisinin Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi gündeme geldi. Maddenin görüşülmesi sırasında meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Çelik şöyle konuştu; “Eski Adliye Lojmanlarının olduğu yerde 1453 metrekarelik alanın Milli Emlak Müdürlüğü tarafından tahsisi Şehzadeler Belediyesi’ne yapıldı. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan da gerekli ön izinleri aldık. Buranın Kültürel Tesis Alanı şeklinde 1/ 1000 ve 1/5000’lik imar planları eş zamanlı yapılacak.” dedi. 


“MİLLET KIRAATHANESİ 24 SAAT AÇIK OLACAK”
Şehzadeler Belediyesi’nin kendilerine tahsis edilen alanda bir Millet Kıraathanesi yapacağını açıklayan Başkan Çelik “Burada bir kütüphane, Millet Kıraathanesi yapacağız. 24 saat açık olacak. Öğrencilerimizin, araştırmacıların ve kitap kurtlarının yararlanabileceği bir eser olacak. Şehrin tam merkezi bir noktasında, ulaşım kolaylığının olduğu bir yerde önemli bir hizmeti inşallah Manisa’ya kazandırmış olacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a bize verdikleri destek için şahsım ve Şehzadeler halkı adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 


GÜZGÜLÜ TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Çelik’in ardından söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü önemli bir çalışmanın gerçekleştirildiğini ifade ederek Başkan Çelik’e teşekkür etti. Güzgülü “Genelde bizler şuna alışığız; değişik kurumlar bizden yer ister ve belediyeler olarak bizler onlara yer tahsisi yaparız. Belediyeler olarak uzun süredir devletten bu anlamda bir destek alamıyorduk. Hep bizden isteniyordu. Belediye adına Manisa’ya böyle bir hizmet kazandırıldığı için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.   


HAFRİYAT KALDIRMA BAŞLADI
Millet Kıraathanesi’nin kısa sürede hayata geçirilebilmesi için mecliste imar çalışmaları yapılırken; sahada da Şehzadeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Millet Kıraathanesi için hafriyat kaldırma çalışmaları da başladı.    

Yorumlar (33)
4545 8 ay önce
Otopark yapılsa daha isabetli olur. Millet kıraathaneye gelse bile arabasını koyacak yer olmadığı için KEKİNİ yiyip çıkmak zorunda kalacak...
Rıfat Zelalem 8 ay önce
Bende diyordum Manisamızda birşey eksik ama ne ? Bir türlü aklıma gelmiyordu. İnanılmaz ihtiyaç birşey çarşının tam ortasına kıraathane !! Milletten alınan paralarla oraya bir türlü ücretsiz katlı otopark yapmayan zihniyet batsın öbür dünyada bile yatacak yeriniz yok.
Misafir 8 ay önce
Millet bahçesinin altına da otopark planlaması yapılmalı
cengiz a. 8 ay önce
Ya kardeşim ne millet kıraathane aşkıymış bu !
Otopark yapın otopark !!
Gelip arabalarımızı kafanızın tepesine mi park edelim !
Ne görmez bir yönetim anlayışı bu ya
Manisa45 8 ay önce
İnşAllah altına da otopark yaparlar.
öz can 8 ay önce
Memleket de araba koyacak yer yok, otopark yapmak varken, adamların yaptıklarına bak!
HÜSEYİN ERYAVAŞ 8 ay önce
aman reislerinin sözünü unutup da yanlışlıkla iskambil okey oynatmasınlar da
Akdede 8 ay önce
orası katlı açık ve kapalı otopark olmalı. çarşının tam ortasında o gürültüde millet kıraathanesi olur mu hiç ? Neden manisalılara sorulmuyor ne yapılsın diye ? HasbunAllahu ve Ni'mel Vekil.
ALİHAYDAR ARAS 8 ay önce
İNŞALLAH ALTINA DA OTOPARK YAPILIR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık