Doğduğundan beri at arabasıyla kağıt topluyor

Manisa’da Halil Maden (fotoğrafta), 20 Yıldır At Arabasıyla Kağıt Toplayarak 4 Çocuğunun Geçimini Sağlıyor.

MANİSA 09.03.2020, 12:20
Doğduğundan beri at arabasıyla kağıt topluyor

Manisa’da yaşayan Halil Maden, 20 yıldır at arabasıyla kağıt toplayarak 4 çocuğunun geçimini sağlıyor.

Manisa’nın Akhisar ilçesi Yeldeğirmeni Mahallesi’nde yaşamını sürdüren 4 çocuk babası Halil Maden (26), kağıt toplayarak ailesinin geçimini sağlıyor. 20 yıldır her sabah çıktığı ilçe merkezindeki sokakları tek tek dolaşan Maden, topladığı kartonları at arabasındaki çuvallarda biriktiriyor. Topladıklarını akşam olduğunda geri dönüşüm tesisine götürüp satan Maden, kazancı ile evinin ihtiyaçlarını sağlıyor.

Her sokakta bir anısının olduğunu söyleyen Maden, babasının da yıllarca kağıt toplayarak geçimlerini sağladığını söyledi. Maden, kağıt toplama dışında hiçbir meslek yapmadığını, sağlığı el verdiğince kağıt toplayacağını dile getirdi.

Yorumlar (1)
45 Manisalı 8 ay önce
Yani, kamuya ait geri dönüşüm değeri olan ürünleri toplamak ne anlama geliyor? Herkese ait olan ürünleri toplamak senin benim hakkım olan ürünleri topluyor,peki buna benim rızam var mı?Milletin rızası var mı? Kanunlara göre belediyelere ait olan geri dönüşüm atıklarının toplanması belediyenin gelirinin azalması nedeniyle vatandaşların hizmet noktasında kayıpları olmaktadır,bu durumda bunun adı atık toplama değil,kamu malını gasp etmektedir,yani kısacası bunun adı hırsızlık değil mi?Birde haber yapmışsınız sanki güzel bir konu,birde at arabası şehirde geziyor bu ne şimdi? Güzel bir haber yapın ve deyinki bu araç mı ki karayolunda ve caddelerde dolaşıyor,bir araca çarpsa sigortası var mı?Ne olacak sonucunda?Daha ne diyeyim yazık yazık yazık
16
parçalı bulutlu