Dilenci hatırası

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, üç ayların başlangıcı ile birlikte yeniden sayıları artan dilencilere yönelik uygulamalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle çocukları kullanan ve çoğunlukla şehir dışından gelen duygu istismarcılarına vatandaşların ödün vermemesini isteyen Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, bu tür istismarcılara yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Manisa 22.02.2021, 16:58
Dilenci hatırası

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin çeşitli noktalarında dilenmek suretiyle vatandaşlardan para isteyen istismarcılara göz açtırmıyor. Üç ayların başlaması ile birlikte Büyükşehir Zabıta ekipleri, şehir merkezinde vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar etme yoluyla para kazanmaya çalışan dilencilere yönelik uygulama gerçekleştirdi. Şehrin çeşitli noktalarında bulunan dilenciler, haklarında işlem yapılmak üzere Zabıta Dairesi Başkanlığına götürülürken, topladıkları paralara da, kamu adına el konuldu. Büyükşehir Zabıtası olarak vatandaşların huzuru için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, Manisalılardan bu tür istismarcılara fırsat vermemeleri çağrısında bulundu. Duman, çocukların tek başına ışıklara ve kavşaklara salınarak, başlarında ebeveynleri olmadan dilendirildiklerine de dikkat çekerek, bu durumun toplum vicdanını sızlattığını ve suç olduğunu vurguladı.

Yorumlar (2)
Atila köylü 2 hafta önce
Gerçekten bu yüzsüzler ile kamu eliyle savaşım vermek çok güç. Bize düşen vatandaşlık görevi hiçbir dilenciye bir kuruş dahi vermemek. Hatta başka şeylerde. Devletimiz zaten ilgili kurum ve kuruluşlar ile gereksinimi olanlara yardım yapıyor. Bizde duyarlı bir toplum olduğumuz için etrafımızda gerçekten gereksinim duyan insanlar olursa onlara da hissettirmeden yardım yapıyoruz.
Manisalı 2 hafta önce
Her ne kadar bu insanların çoğu istismarcı da olsalar, bu şekilde fotoğraf çekip yayınlamak/yayınlattırmak TCK na göre suç teşkil eder, bir belediyenin bunun farkında olmaması da ayrıca trajikomik bir durum.
9
kapalı