CHP'den taşınmazların satışına itiraz

banner297

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Şehzadeler Belediyesi tarafından 15 Haziran'da yapılacak olan 39 adet taşınmazın satışıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Gürtunca, satışı tepki gösterdi. 

Manisa 14.06.2021, 12:37
CHP'den taşınmazların satışına itiraz
banner388

Başkan Gürtunca, yazılı olarak yaptığı açıklamada, "Şehzadeler Halkının Bilgisine; Şehzadeler Belediyemizin bir süredir kendisine intikal eden , sahip olmasında bir kuruş katkısı olmayan taşınmazların satış sürecinde 15 Haziran günü de 39 adet taşınmazın satışı yapılacaktır. CHP Şehzadeler Belediye Meclis Grubu olarak bu taşınmazların satışıyla ilgili hem komisyonlarda hem de Meclis oylamasında RET oyu verdik. Çünkü bu taşınmazların ait olduğu yöredeki halkın kendisinin ya da büyüklerinin emeğiyle ya da vergileriyle olmuştur. Bu satışlardan elde edilen gelir o yöreye hizmet, bina olarak geri dönmelidir! Çamköy, Halıtlı, Kağan, Kalemli, Karayenice, Tepecik gibi diğer mahallelerimizde elde edilecek gelir kreş, kültür merkezi vb olarak geri dönecek midir ? Hiç bir proje açıklama yoktur ! Kendilerine 7 yıl önce miras yoluyla gelen halkın mallarının böyle satışına bu yüzden karşıyız! Manisamız hızla büyüyen bir şehir olması sebebiyle ilerideki süreçte bu taşınmazların daha değerli olacağı aşikarken bu acele nedendir? Bir anlam veremiyoruz!" dedi. 

Plan Bütçe komisyonu üyesi Mert Alp da, "Belediyemiz 2020 Bütçesi 19 milyon TL fazla vermişti. Bu kadar fazla veren bütçeye rağmen bu taşınmazların satışının yapılmasının sebebi nedir?" diye sordu.

Yorumlar (0)
37
açık