CHP'den kesintilerle ilgili açıklama

banner297

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Manisa'da su kesintileriyle ilgili açıklamada bulunarak tepkisini dile getirdi.

Manisa 31.01.2021, 12:38 31.01.2021, 12:47
CHP'den kesintilerle ilgili açıklama

Gürtunca'nın açıklaması şöyle:

"Oluşan elektrik arızası nedeniyle Ilıca Akpınar'dan giden 2 hattı besleyen su pompaları çalışmamaktadır. Şehzadeler ilçemizdeki pek çok mahalledeki komşularımız 24 saattir susuz kaldı. İnsanlarımız yüzünü yıkayacak, abdestini alacak su bulamıyor. 
En son 6 ay önce ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte o zaman ki MASKİ Genel Müdürüne yaptığımız ziyarette elektrik kesintilerine karşı pompalarda jeneratörlerin hazır olması gerektiğini söylemiştik. Daha önce de yapılan uyarılarımızı ciddiye almayan MASKİ'ye şimdi haklı olarak soruyoruz :
1- Sorunlar yaşanmadan önlem alıp, halkımızın rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla belediyecilik yapılmaz mı?
2- Pandeminin çok zor şartlarında dahi MASKİ'ye yükümlülüklerini yerine getiren bizlere böyle mi hizmet veriyorsunuz?
3- Bizlerin yaptığı ödemeleri bu alanlarda değil de nerelerde kullanıyorsunuz?
Arızanın biran önce giderilmesi ve çok büyük bir alanda yaşanan su kesintisinin giderilmesi için yapılan çalışmaların takibindeyiz. Şehzadeler İlçemizdeki komşularımıza geçmiş olsun diyoruz."

Öte yandan MASKİ, elektrik kesintisi nedeniyle su kesintisilerinin zorunlu olarak yaşanabileceğini duyurarak uyarıda bulunmuştu.

Yorumlar (5)
muhammed 4 hafta önce
Allahın jeneratörünü almak kimsenin aklına gelmemiş anlaşılan. elektrik giderse mazotla çalıştırırsın. fatura tahsil etmeye geldimi 1 gün geçse suyumuzu kesen MASKİ ye sesleniyorum. su veremediğiniz süre için bedava su verecekmisiniz?
Hüseyin 4 hafta önce
Manisa Prime yaptık ama...Burası çok önemli..
manisalı 4 hafta önce
Bizden toplanan paralar şatafatta harcanıyor belediyeler hepsi aynı bize hizmet değil kendilerine hizmet ediyorlar. Bakın yunus enre belediyesinin yaptığı uncubozköyün üstündeki saray a gidiş yolları bile halı desenli taş döşeli. bizim sokaklar köstebek yuvası. halka açıkmı yapılan yerler hayır halk kullanamaz ama paralarını öder. aynen katı atık pis su atık çevre temizlik o bu geçiriyorlar ama hizmette aksama oldumu tedbir yok bahane çok. yiyin agalar yiyin bize müstehak.
sade vatandaş 4 hafta önce
Anketlerde en başarılı belediye başkanı bizimki unutmayın. Hiç oy vermedim ama bir daha aday olursa ilk oy benden
KETO 4 hafta önce
Çok komik ya elektrik yokmuş . Elektrik kesintisi nedeniyle pompalar çalışmıyormuş. Yuh size ya
ben eşek değilim yemedim
18
açık