ÇEVRE YOLUNA ÇEVRECİ DOKUNUŞ

banner297

Manisa'da yeşil alanların artırılması noktasında çalışmalarını hassasiyetle sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, çevre yolu orta refüjde ağaç dikim çalışması gerçekleştirdi. Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışma ile 660 ağacı toprakla buluşturdu.

Manisa 10.11.2021, 17:13
ÇEVRE YOLUNA ÇEVRECİ DOKUNUŞ

Manisa il genelinde gerçekleştirdiği çalışmalarla Manisa'ya yeni yeşil alanlar kazandırmaya tüm hızıyla devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, çevre yolunda bulunan orta refüje de el attı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda zaman içerisinde doğal sebepler ya da trafik kazaları gibi sebeplerden dolayı eksilen ağaçların yerine yeni ağaçlar dikildi. Yapılan çalışma sonucunda orta refüjde 660 ağaç toprakla buluşturuldu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Hakan Göktaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün, yeşil alanların artırılması noktasındaki hassasiyeti doğrultusunda, ağaç ekimi ve yeşil alan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda zaman içerisinde doğal sebeplerden ya da trafik kazaları nedeniyle eksilen ağaçların yerine yeni ağaçları toprakla buluşturduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün talimatları doğrultusunda, bundan sonraki süreçte de yeşil alan çalışmalarına ve ağaçları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Hakan 3 hafta önce
Tıkanan caddelerde dikilen ağaçları sayıyoruz. Yollarda beklerken canımız sıkılmıyor. Ben olsam sakinleştirici özelliği olan ağaç dikerdim yada varsa stres azaltan.
22
kapalı