Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Vali Karadeniz’e ziyaret

banner297

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül ve personeli, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

Manisa 04.06.2021, 15:06
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Vali Karadeniz’e ziyaret
banner388

1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan kararla, çevre kirliliğine dikkat çekmek, kirlenmeyi önleyecek çözüm yolları aramak ve yaşam alanlarının korunması için farkındalık yaratmak amacıyla her yıl 5 Haziran da kutlanan “Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül ve personeli, Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti. 
Ziyarette Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gül, kurumun gerçekleştirdiği çalışmalar ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında İlimizde yapılan etkinliklere ilişkin Vali Karadeniz’e bilgi verdi.
Bugünün ve Geleceğin Yaşamını Planlamak Gerekli
Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bugün yapılan çalışmaların önemli olduğunu belirten Vali Karadeniz, “Dünya nüfusundaki hızlı artış, doğal kaynakların bilinçsiz kullanımı gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan çevre sorunları, bütün insanlık için tehlike oluşturuyor. İnsan ve doğa arasında ki dengeyi korumak amacıyla, doğal kaynaklara zarar vermeden, teknolojiyi ilerletmenin, kaynakların bilinçli olarak tüketilmesinin ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanmasına imkân verecek şekilde bugünün ve geleceğin yaşamını planlanmak gerekiyor” dedi. 

Ziyaret sebebiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül ve personeline teşekkür eden ve çalışmalarında başarılar dileyen Vali Karadeniz, Dünya Çevre Gününün, çevre sorunları konusunda toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ederek, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutladı.

Yorumlar (0)
27
açık