CBÜ ve TÜİK arasında işbirliği protokolü

banner297

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Manisa 18.08.2021, 16:36
CBÜ ve TÜİK arasında işbirliği protokolü

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü ve Uluslararası Kurul Dönem Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Türkiye İstatistik Kurumu Manisa Bölge Müdür V. Selçuk Direkçi arasında imzalan protokol kapsamında; projeler, anket çalışmaları, istatistiki veri toplanması ve bu verilerin derlenmesi, TÜİK Manisa’nın imkanları doğrultusunda MCBÜ lisans ve yüksek lisans öğrencilerine staj ve İşyeri Uygulama Eğitimi imkânı sağlanması gibi alanlar bulunuyor.

İmzalanan protokol sonrasında konuşan Türkiye İstatistik Kurumu Manisa Bölge Müdür V. Selçuk Direkçi, Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç’a TÜİK ailesi adına bu olanağı sağladıkları için teşekkür etti. İleriye dönük hedeflerinde üniversitelerle işbirliği yapmanın çok kıymetli olduğunu belirten Direkçi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin bu anlamda katkılarından hiç şüpheleri olmadığını kaydederek “Hem gelişen teknolojik alt yapılar hem de veri kalitesini yükseltmek adına bu tür protokollere ihtiyacımız var. Şahsım ve bölge müdürlüğüm adına teşekkür ediyor, hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ise üniversite olarak şehirle bütünleşmek, şehrin dinamiklerine destek olabilmek ve katma değer sağlamayı önemsedikleri vurgusunda bulunarak, “TÜİK’le beraber, ihtiyaç duyan hedef kitleye ihtiyacı karşılayacak akademik ve bilimsel kadronun buluşturulması noktasında işbirliği yapacağız.” açıklamasında bulundu ve sözlerine şöyle devam etti; “Tarafınızdan talep edilen ihtiyaçların karşılanması noktasında, üniversitemizin insan ve zihin kaynağı destek olmaya hazır. Hayata geçirdiğimiz Protokolün TÜİK’e ve üniversitemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” 

Yorumlar (0)
27
açık