Büyükşehir ve MASKİ ekipleri afetin önüne geçti

banner297

Bir haftalık yağışın 12 saatte yağdığı Manisa il merkezinde metrekareye 87 kilogram yağış düşmesine rağmen, yağışlar öncesi temizlenen dere yatakları, kanalizasyon hatları, yağmursuyu ızgaraları ve sulama kanalları sayesinde olası bir afetin önüne geçildi.

Manisa 03.02.2021, 16:50
Büyükşehir ve MASKİ ekipleri afetin önüne geçti

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Manisa’da meydana gelen şiddetli yağış sebebiyle olası taşkın ve su birikintilerine karşı üstün bir gayret göstererek başarılı çalışmalara imza attı. Şiddetli yağışa karşı tüm personeli ile sabah saatlerine kadar özverili bir şekilde mesai harcayan Büyükşehir ve MASKİ ekipleri, ilimizin muhtelif bölgelerinde oluşan su birikintileri ve evsel atıklardan kaynaklanan sulama kanalı taşkınlarına anında müdahale etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre il merkezinde metre kareye 87 kilogram yağış düştüğü açıklanırken, Akhisar 51 kilogram, Turgutlu 20 kilogram, Saruhanlı 67 kilogram, Kırkağaç 41 kilogram, Soma 55 kilogram ve Gölmarmara’ya 8 kilogram yağışın düştüğü açıklandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin şiddetli yağışa karşı mücadelesini yakından takip eden MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile ekiplerimiz, vatandaşlarımızın sağanak yağıştan olumsuz yönde etkilenmemesi için var güçleriyle sabah saatlerine kadar çalıştılar. Yaşanan hava muhalefetine karşı canla başla mücadele ettik. Yağışlar öncesinde hemen hemen her gün yaptığımız kanalizasyon hatları, yağmur suyu ızgaraları ve sulama kanallarının temizliği sayesinde olası bir afetin önüne geçmiş bulunmaktayız. Şiddetli yağış nedeni ile başta sulama kanalları olmak üzere kanalizasyon hatları ve yağmur suyu ızgaralarına atılan evsel atıklar sebebiyle birkaç noktada su birikintileri ve ufak çaplı taşkınlar meydana geldi.Ekiplerimiz buralara anında müdahalede bulundu. Gereken çalışmaları yaparak suyun akışını sağladılar. Bu konularda vatandaşlarımıza da büyük görevler düşüyor. Sulama kanalları, yağmursuyu ızgaraları ve kanalizasyon hatlarına evsel atık atmamalarını önemle rica ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (3)
Gönül GÖBÜK 4 hafta önce
Bu şehire yeni geldim. Açık söyliyim burasi bir köy.
Vatandaş 4 hafta önce
Şimdi reklamlar... En büyük afet kendileri..
ozgrtrk 3 hafta önce
siz haber yapmışsınız bize de inanmak düşer... :)
14
açık