BÜYÜKŞEHİR'DEN 17 İLÇEDE ASFALT ÜSTÜNE ASFALT

Bünyesine kattığı yeni araç ve ekipmanlarla üretim kapasitesini her geçen gün arttıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, asfalt çalışmalarında rekora doymuyor. Tüm Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma temposu sergileyerek 75 günlük bir sürede 700 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mevsim şartları el verdiği ölçüde asfalt çalışmasına devam edeceklerini belirti.

MANİSA 06.10.2020, 12:28
BÜYÜKŞEHİR'DEN 17 İLÇEDE ASFALT ÜSTÜNE ASFALT

Pandemi süreci ve TÜPRAŞ’ın bitüm satışını geçici olarak durdurması nedeniyle, Manisa Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonuna 24 Temmuz tarihinde başlayabildi. Manisalı vatandaşları bozuk zeminli yollardan kurtararak, güvenli yollarla buluşturmak için özveriyle çalışan Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, asfalt sezonunu çok verimli kullandı. Aradan geçen 75 günde, gece-gündüz özveriyle çalışan Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, asfalt çalışmalarında kendi rekorunu kırdı. Bozuk zeminli, güvensiz yollarda seyahat eden vatandaşları konforlu yollarda buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 700 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Olumsuzlukların arkasına sığınmadan Manisalı vatandaşların konforlu ve güvenli yollarda ulaşımlarını sağlayabilmesi amacıyla ekiplerin gece-gündüz çalıştıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Pandemi süreci ve TÜPRAŞ’ın bitüm satışını geçici olarak durdurmasının arkasına sığınmadık. 24 Temmuz tarihinde, bünyemizdeki modern araç ve ekipmanlar, il genelindeki 4 asfalt şantiyemizde  yol yapım çalışmalarına başladık. Her geçen gün kendi rekorumuzu kırdık. Tüm Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma temposu sergileyerek, 75 gün gibi bir sürede 700 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Yol yapım çalışmalarının 17 ilçede gerçekleştirildiğinin altını çizen Başkan Ergün, “İklim koşullarını göz önüne alarak öncelikli olarak Demirci, Selendi ve Gördes ilçelerimizin ardından il genelinde yol yapım çalışması gerçekleştirdik” ifadelerinde bulundu.

Yapılan yol yapım çalışmalarından Manisalı vatandaşların memnun olmasının kendilerinin mutlu ettiğini de dile getiren Başkan Ergün, “Hem mahalleler arası ulaşımı sağlayan, hem de üreticilerin yoğun olarak kullandığı yollarda gerçekleştirdiğimiz yol yapım çalışmaları nedeniyle mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımız da memnuniyetini paylaşıyor. Manisalı vatandaşlarımızın güvenli ve konforlu yollarda seyahat etmesi için aynı aşk ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz. Yolunuz açık olsun” dedi.

Yorumlar (4)
zafer 3 hafta önce
Sayın başkan lütfen yapılan işleri takip edin yada ettirin asfalt atılıyor 1 ay geçmeden bozuluyor günahtır bu paralar bizden sizden hepimizden çıkıyor
ozgurtrk 3 hafta önce
son derece katılıyorum yolların asfaltı sökülmeden asfalt yapılıyor 1 ay geçmeden eskisinden beter oluyor en başta ihaleyi alan firmanın kamyonları yolları bozuyor aşırı tonajdan dolayı
ahmet 3 hafta önce
Sayın başkan, Gördes kayacık mahallesi yolu, kayacık Akhisar mahallesi yolu yol demeye bin şahit ister bu bölgede yaşayanlarda T.C. VATANDAŞI onlarda vergi veriyor.
Ahmet Yılmaz 3 hafta önce
Akgedik Toki de 15.000 insan yaşıyor. Ancak ne Büyükşehir nede Yunus Emre Belediyesinden zerre hizmet alamıyoruz. Yollar rezalet, doğalgaz yok, Sokak lambaları çalışmıyor, Çöp konteynerleri yok, çöpler yollarda, sağlık ocağı yok, polis\jandarma yok. Yani resmen dağ başına atıldık sudan hayallerle
16
açık