banner299

banner298

BÜYÜKŞEHİR'DE HES KODU ZORUNLULUĞU

banner297

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında 81 ile gönderdiği genelge ile kamu kurumlarına girişlerde zorunlu olarak HES kodu uygulaması getirdi. Genelge kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesine de girişler, HES kodu uygulaması ile yapılmaya başlandı.

Manisa 20.10.2020, 15:34 20.10.2020, 15:40
BÜYÜKŞEHİR'DE HES KODU ZORUNLULUĞU
banner388

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ile gönderdiği genelge ile kamu kurumlarına girişlerde artık HES kodu uygulamasını zorunlu hale getirdi. Genelge kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne girişlerde de artık HES kodu uygulaması başladı. Uygulama ile belediyeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar ateş ve maske kontrolü sonrasında güvenlik görevlilerine bildirdikleri HES kodu ile giriş yapabilecekler. Genelge gereği HES kodu olmayan vatandaşlar kamu binalarına giriş yapamayacaklar.

HES KODU NASIL ALINIR?

Vatandaşlar HES kodunu 3 farklı yöntemle alabilir:

1/ HES Kodu, E-Devlet internet sayfasını kullanarak alabilirler

2/ HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılarak 2023’e SMS olarak atılıp gelen kod kullanılır.

3/Sağlık Bakanlığı’nın mobil HES uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilip “HES Kodu Oluştur” butonun tıklanır. Kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturulur.

Yorumlar (2)
Halk Sağlığı Uzmanı 7 ay önce
Peki bu HES kodu sorgusu İl Sağlık Müdürlüğü'nde neden yapılmıyor?
Yol geçen hanı MaaşAllah
ManisAli 7 ay önce
Darısı İl Sağlık Müdürlüğünün başına!
17
açık