“Bu Ramazan Sigarayı Bırakıyorum Hayatıma Yeni Bir Başlangıç Yapıyorum”

banner297

Manisa İl Müftülüğü ve Yeşilay Manisa Şubesi işbirliğiyle Ramazan ayının ruhuna uygun olarak gerçekleşecek olan 'Bu Ramazan Sigarayı Bırakıyorum, Hayatıma Yeni Bir Başlangıç Yapıyorum' kampanyası bağımlılıkları nedeniyle sağlığını yitirmiş ve yitirme potansiyeli taşıyan sigara tiryakileri için umut oldu. İl Müftüsü Mustafa Soykök ile Yeşilay Şube Başkanı Salih Fulcun'un birlikte düzenlediği basın toplantısında kampanya ile Manisa'da yaşayan vatandaşların bağımlılıklarla ilgili bilinçlendirilmesi, toplumun sağlıklı yaşama ve manevi huzura yönlendirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

Manisa 09.04.2021, 11:03 09.04.2021, 15:35
“Bu Ramazan Sigarayı Bırakıyorum Hayatıma Yeni Bir Başlangıç Yapıyorum”
banner388

İl Müftüsü Soykök kampanya için, "Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kaldı, bilhassa genç kardeşlerime buradan sesleniyorum, yaratıcınız bizi var etti ve bizi bize emanet etti, kalbimizi, ruhumuzu, bedenimizi, ömrümüzü her türlü kötülükten korumalıyız. Çok güzel bağımlılıklar da var, eşimiz, ailemize bağımlılık çok güzeldir, ülkeye, millete, medeniyete bağımlılık da öyle, ama biz özellikle sigara ile mücadele hususunda temel dini referanslarımızdan beslenerek sorumluluk üstlendik ve bu bağımlılıktan kurtulmanız için bu çalışmayı hazırladık, nitekim hadis-i şerife; 'İçinizden biri bir kötülük görürse onu eliyle, buna gücü yetmezse diliyle değiştirsin, buna da gücü yetmezse kalbiyle ona karşı kin ve nefret beslesin, bu imanın asgari gereğidir' buyrulmuştur. Gençlerimizi bu konuda aydınlatacağız, bu hususta Hz. Peygamber'in tavsiyelerini toplumla buluşturacağız" dedi.

Yeşilay Şube Başkanı Fulcun da konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

"İl Müftülüğümüz ile Ramazan ayı münasebetiyle vatandaşlarımız için önemli bir fırsat olduğunu düşündüğümüz ve sigaradan uzaklaşma imkanı bulabileceğimiz kampanyamızı toplumla buluşturacağız. Tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığı ile mücadele  Cemiyetimizin manevi huzura ulaştığımız, kendimizi çok yönlü değerlendirme fırsatı bulduğumuz ve bu anlamda motivasyonumuzun üst düzeyde olduğu bu mübarek ayda tüm bağımlılıklardan uzaklaşmada rehabilitasyona dönük tedavi çalışmalarının sonrasında Müftülüğümüzün destekleyeceği Manevi Rehberlik Hizmeti ile birlikte başarılı olacağı inancındayız. Bu anlamda emeği geçenlere sonsuz şükranlarımı sunarım. Milletimizin ve ümmetimizin nice bayramlara sağlıklı bir şekilde kavuşmasını yüce Rabbimden niyaz ederim."

Yeşilay Başkanı Salih Fulcan ise şu açıklamada bulundu:

"Çok kıymetli İl Müftümüz Mustafa Soykök Hocam, Diyanet İşleri Başkanlığımızın Ankara’dan aramıza katılan çok değerli temsilcileri ,kıymetli Hazirun,değerli mesaibasın mensubu arkadaşlarım öncelikle hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

      Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Yeşilay Genel Merkezimizin 14 Ocak 2021 tarihinde tekrar yenilenen protokolümüz kapsamında Manisa İl Müftülüğümüz ve Yeşilay Manisa şubemiz tarafından ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın bağımlılıklar ile ilgili bilinçlendirilmesi ve toplumumuzun sağlıklı yaşama ve manevi huzura yönlendirilmesine yönelik çalışmalarımızdan bir diğerinde sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

      Kısa bir süre önce İl Müftülüğümüze bağlı çeşitli birimlerde görev yapan müftülük personelimize Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı çerçevesinde bağımlılıkla mücadelede izlenecek yöntemler hakkında bilgileri içeren çok değerli bulduğum bir çalışmayı ilimizde yapma fırsatı bulduk.

     Protokolümüz sonrasında birlikteliğimizin 2021 yılı içerisinde ki ikinci faaliyeti olan az evvel il müftümüzün bahsettiği mübarek Ramazan Ayı münasebetiyle vatandaşlarımız için önemli bir fırsat olduğunu düşündüğümüz sigaradan uzaklaşma imkanı bulabileceğimiz “Bu Ramazan Sigarayı Bırakıyorum, Hayatıma Yeni Bir Başlangıç Yapıyorum “kampanyasını siz değerli basın mensupları vasıtası ile toplumumuza tanıtmak için bir aradayız.

    Tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığı ile mücadele cemiyetimizin manevi huzura ulaştığımız, kendimizi çok yönlü değerlendirme fırsatı bulduğumuz ve bu anlamda motivasyonumuzun üst düzeyde olduğu bu mübarek ayda tüm bağımlılıklardan uzaklaşmada rehabilitasyona dönük tedavi çalışmalarının sonrasında müftülüğümüzün destekleyeceği “Manevi Rehberlik Hizmeti” ile birlikte başarılı olacağı inancındayız.

    Ben bu vesileyle bu çalışmalarımızı planlayan başta Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Yeşilay Genel Merkezimiz olmak üzere İl Müftümüz ve ekibine, Yeşilayımızın gönüllü eğitimcileri ve destekçilerine, emeği geçen tüm arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunar Ramazan ayımızı bereketli, sağlıklı, huzurlu bir şekilde geçirip ülkemizin, milletimizin ve ümmetimizin nice bayramlara sağlıklı bir şekilde kavuşmasını yüce Rabbimden niyaz ederim."

Yorumlar (0)
37
açık