Bir ağaç bir sokağı bu kadar mı değiştirir

Manisa'da Dinçer Mahallesi 2603 sokak üzerindeki söğüt ağacı sokağın havasını değiştirdi.  Mahalleli ağacın gölgesinde oturmak için adeta sıra bekliyor. 

MANİSA 31.08.2020, 17:36
Bir ağaç bir sokağı bu kadar mı değiştirir

Manisa'da hızlı va çarpık kentleşme cadde ve sokaklardaki yeşil alanların da azalmasına neden oluyor.  Dar caddeleri ile ünlü Dinçer Mahallesi de bunlardan biri. 
Ancak mahallenin bir sokağı var ki diğerlerinden farklı. Yıllar önce ekilen büyüdükçe güzelleşen söğüt ağacı sokağa adeta can vermiş. 
 Sarkık dalları ve gölgesi ile mahallelinin adeta gözdesi olan bu ağaç sokağın sembolü oldu. Mahalle sakinleri ise söğüt ağacının altında oturmak için adeta sıra bekliyor. 
Çevredeki esnaf da ağacın bakımını yapıyor, suyunu veriyor.  
Bir şemsiye gibi sokağın üstünü kapatan ağacın altından her gün yüzlerce araç ve insan geçiyor.  Söğüt ağacı güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakıyor.

Yorumlar (7)
Saygı 3 hafta önce
Ağaç güzel de yolda oturmak ne oluyor?.Manisa'nın birçok yerinde aynı manzara.Tabureyi alan yolda oturuyor.Ondan sonra park yeri ara dur.Kimsenin de ağzını açtığı yok.
Söğüt 3 hafta önce
Ulupark karşısında ki bir çerezcinin önünde koca bir söğüt vardı. 4-5 yıl önce kesildi. kökünden.Sordum "-neden kesildi? " İçi kurumuş efendim. yemyeşil yaprak verir mi? Bilenler söylesin lütfen. O kaldırım üzerinde kaç ağaç kurudu. yerleri kapatıldı. Masa sandalye koymak tente açmak için palmiye kesen, kurutanları da gördük.Yazık.
Plt 3 hafta önce
O halde belediyeler uyumasin her yere bu ağaçtan diksin
Tarzan45 3 hafta önce
İnsanların içinde bulunduğu şartları değiştirmesi kendi elinde. Yeterki istesin. Güzel haber olmuş. Emeğinize sağlık...
salih 3 hafta önce
müthiş bir zavallılığı anlatan bir haber
İzmirli 3 hafta önce
Ne de sıra var ya maşaAllah
Manolya ÇETİN 3 hafta önce
Harika her sokağa gerekli, yeşil iyidir huzur ve pozitif duygular verir oksijen üretir... Dikilidede belediye başkanı ağaçları yok ediyor mahallemdeki tek ağacı kesti meyveli incir ağacını ve limandaki kocaman gövdeli 3 palmiye ağacı katledildi Temaya yazacağım... ✍️✍️✍️
23
parçalı az bulutlu