banner299

banner298

BAŞKAN ERGÜN'DEN AMEDSPOR AÇIKLAMASI

banner297

Pazar günü oynanan Manisa FK - Amedspor maçı sonrasında Amedsporlu bazı taraftar grupları ve siyasiler Başkan Cengiz Ergün'e karşı gerçek olmayan ithamlarda bulundu.Balkan Ergün sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Manisa 15.03.2021, 13:07
BAŞKAN ERGÜN'DEN AMEDSPOR AÇIKLAMASI
banner388

Başkan Ergün'ün açıklaması şöyle:

"14 Mart Pazar günü Mümin Özkasap Stadı’nda oynanan Manisa Futbol Kulübü-Amed Sportif Faaliyetler 2. Lig Beyaz Grup 28. hafta mücadelesinde her hafta olduğu gibi bu hafta da şehrimizin takımını desteklemek amacıyla tribünde yer aldık. Maçın son anlarında gelen galibiyet golü ve sonrasında meydana gelen saha olaylarının şahsıma yönelik  suçlamalara dönüşmesini kabul edilemez bularak bu açıklamayı yapma gereği hissettim.

Maçın ardından Amedspor taraftar gruplarına ait sosyal medya hesaplarından tarafıma yönelik aslı astarı olmayan suçlamalar ve hakaretler  yapıldığını üzülerek gördüm. Şahsıma yapılan bu çirkin ve asılsız iddiaların hiç biri doğru değildir. Sporun içinden gelen biri olarak her söylemimde sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu ifade etmişimdir. Hatta maçtan sonra verdiğim röportajda da Amedspor’u sahada verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ettiğimi de  belirttim. Maçlar kazanılır ya da kaybedilir. Önemli olan dostluk ve kardeşliktir. Böyle bir maçta sahada yaşanan gerginlikleri başka tarafa çekmeye çalışanlar hiç bir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Kaldı ki maç boyunca yanımızda TFF’den temsilci ve gözlemciler de yer almıştır. Tüm yaşananlara rağmen inadına dostluk, inadına kardeşlik demeye devam edeceğimi vurguluyor, 3 dönemdir her kesimden vatandaşımızın göç ettiği Manisa’mızda ayrım yapmadan yaptığımız hizmetlerin ortada olduğunu belirtmek istiyorum. Üstelik küfür ya da kötü söz kullanmak, hayatımın hiçbir evresinde yer almamıştır.
Bu ülkede yaşayan ve ay yıldızlı bayrağın altında bir olan hiçbir kardeşimi ötekileştirme düşüncesinde olmadım. Sporu kullanarak bizleri çekmeye çalıştıkları ortam kimseye bir şey kazandırmaz. Bunun bilincinde olmamız gerektiğini hatırlatıyor, Amed Sportif Faaliyetler takımına bundan sonraki mücadelesinde başarılar diliyorum."

Yorumlar (1)
Semih YILMAZ 1 ay önce
Amed spor hem candır hem canandır...
23
açık