BAŞKAN ÇELİK DUYURDU: ARTIK BELEDİYEYE GELMELERİNE GEREK YOK

banner297

Şehzadeler Belediyesi ve İzmir Tapu ve Kadastro 3. Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile belediyenin bilgileri tapu yetkililerine açıldı. Böylece tapuda işlem yapılacak bir alanın bilgileri tapu yetkililerince görülecek, vatandaş rayiç bedel belgesi almak için belediyeye giderek zaman kaybı yaşamayacak. 

Manisa 20.04.2021, 14:14 20.04.2021, 15:09
BAŞKAN ÇELİK DUYURDU: ARTIK BELEDİYEYE GELMELERİNE GEREK YOK

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İzmir Tapu ve Kadastro 3. Bölge Müdürü Yusuf Meşhur’u belediyede misafir etti.  Ziyarette iki kurum arasında vatandaş lehine anlamlı bir işbirliği protokolüne imza atıldı.  Yapılan protokole göre vatandaş, tapu ve belediye arasında git gel yapmaktan kurtuldu. İmzalanan protokol hakkında bilgi veren Başkan Çelik,  “Belediyemizin bilgilerini tapu müdürlüğümüz ile paylaşıma açıyoruz. Böylece tapuda işlem yapılan bir alan ile ilgili rayiç bedeller anında görülecek, vatandaşlarımız rayiç bedel belgesi almak için ayrıca belediyeye gelerek bir zaman kaybı yaşamayacak. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bakanlığımıza,  bölge müdürlüğümüze böyle bir imkanı tanıdıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

İzmir Tapu ve Kadastro 3. Bölge Müdürü Yusuf Meşhur ise “İki kurum da vatandaş için çalışıyor. Vatandaşımız en hızlı en güvenli bilgiyi vermek bizim görevimiz.  İnşallah bu protokol ile bir evrak için vatandaşın tapu ve belediye arasında gidip gelmesi ortadan kaldırılmış oluyor. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
12
açık