AVM'DE FİYATLARA DENETİM

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin de başlaması dolayısıyla AVM ve ototerminallerdeki işletmelerde fiyat etiketi denetimi yaptı. Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, denetimlerin devam edeceğini söyledi.

Manisa 12.09.2019, 17:21
AVM'DE FİYATLARA DENETİM

Manisa merkez ve ilçelerinde yetki ve sorumluluk alanlarında AVM ve ototerminallerdeki işletmeler, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü denetim yetkilileri ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Ruhsat Servisi birimi ile birlikte denetlendi. Denetimler, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte vatandaşların kaliteli ve güvenilir alışveriş yapmaları konusunda 28.11.2013 tarih ve 28835 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanıp, 28.05.2014 tarihi itibariyle yürürlüğe giren 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanununun 54-84’üncü maddelerinde yer alan ‘Fiyat Etiketi Denetim Uygulama ve Bilgilendirme Çalışmaları’ kapsamında yapıldı. Vatandaşları fiyat etiketi olmayan malları almamaları konusunda duyarlı olmaya çağıran Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, tüketicinin korunması noktasındaki çalışmaların ilgili kurumlarla işbirliği içinde devam edeceğini söyledi.

Yorumlar (6)
ozgurtrk 3 yıl önce
göstermelik denetim göstermelik fotoğraf reklam kokan hareketler...
garip 3 yıl önce
otobüs terminali denetlenmiş, arkadaş tuvalet 1,5 lira denetliyorsunuz da ne yapabiliyorsunuz, müdahale edemedikten sonra bunlar boş, eğlen coş
Vatandaş 3 yıl önce
Sürekli Zamlanan et, süt, yumurta, doğalgaz, elektrik ve su fiyatlarında da kontroller yapmaya davet ediyorum.
Dikkatli OLUN 3 yıl önce
Bilhassa Migrostaki etiket fiyatı ile fişte yazan fiyatları karşılaştırın, mutlaka farklılıklar bulacaksınız. Ben her 2 alışverişin 1 tanesinde kesin yakalıyorum ve ya ürünü iade ediyorum, ya da fiyat farkını geri alıyorum. Esas bunlar kontrol edilsin ve yüklü cezalar kesilsin. Bakın bir daha yapabiliyorlar mı.
Manisalı 3 yıl önce
Peki elektrik su faturalarında ki katlamalı kol gibi farkı da farkedebiliyormusun? 70 TL gelen elektrik 170-180 TL geliyor. Aylık 40 TL verdiğimiz suya 100 liralık yükleme yapıyoruz 1 ay gitmiyor. % 200-300 katlamalı elektrik ve su farklarını da ibraz edip bu farkları da alabiliyor musun?
kooperatifler olmadıkça :( 3 yıl önce
kooperatifler ve kooperatifler birliklerin piyasa yapıcı olmadığı bir ortamda daha çok bakarlar , bir de artık elektronik olarak o veriyi çok çabuk analiz edebilir?
13
açık