ARÇELİK KAP'A BİLDİRDİ: ÜRETİM TESİSİ MANİSA'YA TAŞINIYOR

banner297

Arçelik, KAP'a yaptığı bildirimde,  3,5 milyon adet toplam kapasiteye sahip çamaşır makinesi üretim tesisinin 2023 ve 2024 yıllarında kademeli olarak Manisa'ya Keçiliköy OSB'ye taşınacağını duyurdu.

Manisa 19.01.2022, 09:28 19.01.2022, 10:02
ARÇELİK KAP'A BİLDİRDİ: ÜRETİM TESİSİ MANİSA'YA TAŞINIYOR

Arçelik'ten Mayıs 2021'de yapılan açıklamada, stratejik büyüme hamlelerine bir yenisini daha ekleyen şirket, Whirlpool'un Manisa'daki işletmesi içerisinde yer alan, 2 fabrikası ve depolama alanı bulunan Whirlpool Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ'yi satın almak üzere anlaşma imzaladığı belirtilmişti.

Arçelik Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Bulgurlu, şunları kaydetmişti:

"Whirlpool'un Türkiye'deki üretim operasyonlarını satın alarak stratejik büyüme vizyonumuz kapsamında önemli bir adım atıyoruz. Manisa, lojistik, ihracat olanakları ve geniş yardımcı sanayi ekosistemi açısından global pazarlara erişimi olan önemli bir üretim merkezi. Bu atılım, Avrupa başta olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz diğer pazarlarda da artan talebi karşılamak adına Arçelik'e önemli bir katkı sağlayacak. İleri üretim teknolojilerimiz, inovatif ürün teknolojilerimiz ve sürdürülebilirlik alanındaki öncü uygulamalarımızı bu tesislere de entegre ederek önemli bir sinerji yakalamayı hedefliyoruz. Beyaz eşyada önemli bir üretim merkezi olan ülkemizin ihracat potansiyelini artırmak adına da değerli bir hamle yapmış olduk."

Manisa'daki tesisin mevcut kaynaklarını koruma ve büyüme odaklı geliştirme hedefleri kapsamında üretim teknolojilerini ve iyi uygulamalarını bu tesise taşımayı hedeflediklerini anlatan Bulgurlu, "Yapacağımız fizibilite çalışmaları sonrasında üretim tesisi ve depolama alanının daha efektif ve büyüme odaklı kullanılması için yol haritasını belirleyeceğiz" ifadesini kullanmıştı.

ARÇELİK KAP'A BİLDİRDİ

Arçelik, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde,  3,5 milyon adet toplam kapasiteye sahip çamaşır makinesi üretim tesisinin 2023 ve 2024 yıllarında kademeli olarak Manisa'ya Keçiliköy OSB'ye taşınacağını duyurdu.

"Şirketimizin Çayırova Kampüsü'ndeki 3,5 milyon adet toplam kapasiteye sahip Çamaşır Makinesi üretim tesisinin 2023 ve 2024 yıllarında kademeli olarak Keçiliköy OSB Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı N4 Yunusemre/Manisa adresindeki %100 bağlı ortaklığımız Arçelik Üretim ve Teknoloji A.Ş.'nin Manisa'da bulunan üretim tesislerindeki mevcut kullanılabilir alanlara taşınmasına karar verilmiştir.  
Çayırova'da bulunan üretim tesisimizin Arçelik Üretim ve Teknoloji A.Ş.'nin Manisa'da bulunan işletmesine taşınması sonucunda boşaltılacak üretim tesislerinin nasıl değerlendirileceği yönünde henüz bir karar alınmamıştır."

Yorumlar (15)
Mustafa 4 ay önce
Senelerce Yıllarca Emek Verdik! Gece Demedik! Gündüz Demedik! Tatil Demedik!Fabrikamız, İşimiz, Ekmeğimiz Dedik Sahip Çıktık! Çok Bedeller Ödedik! Ceo İstedi Diye Manisa'ya mı? Gitcez? Senelerce Çok Düşük Maaşlara Çalıştık! 15 Yıl Sonra 2.Defa Adam Gibi Zam Yaptılar, Onuda Yedirmeyecekler! Benim Bakıma Muhtaç Yaşlı Annem Babam Var! Senelerce Düşük Maaştan, Psikolojik Baskılardan ve 3 Vardiya Çalışmaktan,
Aîle Hayatım Kalmadı! Boşandım! 1 Tane Hafif Zihinsel Engelli Oğlum Var! Bana Güvenen Bu İnsanları Bırakıp Nasıl Giderim Manisa'ya? Ben Kendi Adıma Söyliyim: Hakkımı Helâl Etmiyorum!Koç ve Arçelik Şirketlerinin Genlerinde Var Haksızlıklar ve Adaletsizlikler.
hayal 4 ay önce
sanki zorunlu geliyorlar gibi
şahin 4 ay önce
manisamıza hayırlı olsun koç grubu içinde en disiplinli çalışan personeliyle tanınmış yıllardır çayırova arçelik. bakalım manisada aynı düzeni tutturabilecekmi yoksa elinde telefon yeni nesil gençlik ruhunamı teslim olacak
manisalı 4 ay önce
Manisada yaz aylarında işçi kalmıyor personeli gelmesse sıkıntı yaşar
kosovalı 4 ay önce
kendi personeli kalifiye elemanlardan oluşuyor taşınmak istemeyebilirler o zaman arçelik manisada 3.5 k üretimi nasıl yapar muamma. dünyada açelikin çayırova fabrikası kadar disiplinli ve yüksek verimli eleman yapısına sahip başka işletmesi olmadığı konuşuluyor.
Hüseyin 4 ay önce
Tebrik ederim Manisa
Hüseyin 4 ay önce
Tebrik ederim Manisa Bir izmirli olarak Manisa'yı ve Manisa'lıları seviyorum.
Yusuf Demir 4 ay önce
Manisamıza hayırlı olsun. Tabi mevcut elemanlarınıda getirirler diye düşünüyorum. İnşaAllah kimse işsiz kalmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık