banner299

banner298

Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu yıkılıyor

banner297

Manisa eğitimine 70 yıldır hizmet eden Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu’nun eski binası yıkılarak,  yerine modern bir okul yapılacak.

Manisa 31.12.2020, 12:04
Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu yıkılıyor
banner388

Şehzadeler Kaymakamlığı, Şehzadeler Belediyesi ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa eğitimine 70 yıldır hizmet veren Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu’nun eski binasının yıkılması için üçlü bir protokol imzaladı.  Eski bina yıkılarak yerine modern bir okul binası yapılacak.  Şehzadeler Kaymakamlığı’nda imza altına alınan protokol kapsamında eski okul binasının yıkım işini Şehzadeler Belediyesi üstlendi.

Şehzadeler Kaymakamlığı’nda düzenlenen protokol töreninde konuşan Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay  “Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu’nun yenilenmesi için uzun bir süredir devam eden süreçte Sayın Valimizin ve Sayın Belediye Başkanımızın desteği ile bugüne geldik.  Çok teşekkür ediyorum. 1946’da açılan okul binası artık işlevini yitirmiş durumda. Yıkılacak ve yeni bir okul yapılacak.” dedi. 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise Şehzadeler Belediyesi’nin kurulduğu günden beri eğitim öğretim faaliyetlerine her zaman destek olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Okullarımızın, eğitim camiamızın her zaman yanında olduk. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu’nun eski binasının yıkımıyla ilgili bir talep geldi. Sadece Ali Rıza Çevik değil, Veziroğlu, Belenyenice, Sancaklıkayadibi ve Tekelilerdeki yıkılması gerek okul binaları  da…Bunlardan Tekelilerdeki okul binasını yıktık. Diğer okul binalarının da boşaltılmasını bekliyoruz. Şimdi de Sayın Valimizin nezaretinde Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu’nun eski binasının yılması için protokol imzalıyoruz. Belediyemizin kontrolünde bu eski yapılar yıkılarak, yenileri yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun.”

Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu’nun 70 yıldır Manisa eğitimine hizmet verdiğini kaydeden Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara da “Okulumuz artık işlevsiz hale gelmiştir. Yeni okul için uzun zamandır çalışmalar,  projeler devam ediyordu. Ancak projede eski okul binasının yıkımı hususu yoktu. Onu da sağolsun, her zaman olduğu gibi,  Şehzadeler Belediyesi üstlenerek imdadımıza yetişti. Değerli Başkanımız ve ekibi bu işi üstlendiler. Okulumuz yıkıldıktan sonra insanlarımıza hizmet edecek modern bir eğitim yuvası yapılacak. Katkıları için Başkanımıza ve ekibine, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Hayırlı olsun” dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından protokol imza altına alındı.  

Yorumlar (2)
EK 5 ay önce
Hazır kazılmış inşaat yapılmışken altına da kapalı bir otopark yapılsa çok daha faydalı olur bence
Misafir 5 ay önce
Şehzadeler Belediyesi yıktığı adliye lojmanlarının arsasındaki "Millet Bahçesi" projesini bitirsin.Ortalıkta bahçe falan yok.Moloz yığınları var.Bari biraz asfalt döküp oto park olarak kullanılsın.Hem de bir kaç kuruş getirisi olur.Bir de yıkım işini uzman bir firmaya versinler.Geçenlerde Doğu caddesinde yapılan yıkımı yapan "firma "gibi taş ocağında çalışıyormuş gibi sorumsuzca iş yapan,bir elinde cep telefonu konuşurken diğer tarafta kolon parçalayan operatörlerden,yan apartmanları 5 gün zangır zangır sallayıp,feryat eden yaşlı insanlar için "gene zırlamaya başladılar" diyen kafalardan uzak duruversinler bir zahmet..
26
açık