AKGEDİK TOKİ'DE 3. VE 4. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI MI?

banner297

Dar gelirli vatandaşları yuva sahibi yapmak için yola çıkan Yunusemre Belediyesi, TOKİ ortaklığıyla yürüttüğü dev konut hamlesi ile Akgedik’te bir şehir kurdu. 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesinde 2600 konut hak sahiplerine teslim edildi ve 10 bine yakın vatandaş Yunuskent’te yaşamaya başladı. Yaklaşık bin 400 konutun da yapımına başlandı.

Manisa 06.12.2021, 15:10
AKGEDİK TOKİ'DE 3. VE 4. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI MI?

Yunusemre Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığı ile hayata geçirdiği dev konut hamlesiyle Akgedik’te bir şehir kuruldu. 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nde 2 bin 600 konutta yaşam başladı. Projenin 3. ve 4. etap ihalesi yapıldı. Daha önce kuraları çekilen iki projeden 50 Bin Konut Projesi kapsamında ihale edilen 980 konutun yer aldığı 3. etap, 100 Bin Konut Projesi kapsamında bulunan 366 konutluk 4. etap projesi, ihaleyi kazanan yüklenici firmalara yer teslimi yapılarak bölgede çalışmalar başladı.

4 projenin tamamlanması ile bölgede 4 bin konutun yer alacağını ifade eden ve çalışmalara ilişkin bilgi veren Başkan Çerçi, şöyle konuştu: “Akgedik, Manisa’nın havası en güzel yerlerinden biri. İlk iki etap projemizde yer alan 2600 konuta yerleşen 10 bine yakın vatandaşımızla birlikte bölgede yaşam başlamıştı. Daha önce hak sahibi kuraları çekilen 3. ve 4. etap projelerimizde bin 346 konut olacak. Böylece 5500 konut hedefiyle başladığımız Yunuskent Projemizde 4000’e yakın konutu tamamlamış olacağız. Konutların yanı sıra yine 1 ilkokul, yine 1 ortaokul ve burada oturan vatandaşlarımızın talebi olan 1 anaokulunu bu etaplarla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca 49 yeni işyeri ve 1 cami bu etaplarda yer alacak. Hak sahibi vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyor başta sosyal konutlara büyük önem veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımıza ve yetkililerine, ayrıca belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” 

Yorumlar (4)
Ercan 9 ay önce
Yeni evler başladı ama bizin acil bir yol sorunumuz var. Bu konuda desteğinizi rica ederiz. Ağır yüklü ihracat ve ithalat tır ve kamyonlar yollarımız ciddi derecede bozmaktadır. Yunusemre belediyesi ve Manisa büyükşehir belediyesi yolların onarımı için ilgilenmemektedir.
Manisalım 9 ay önce
Size katılıyorum Ercan Bey. Sadece akgedikte yok bu sorun Manisa'nın dört bir yanında mevcut. 3 ay önce yolları çift taraflı kazdıkları MURADİYE VİLLALAR bölgesinde son yağmurlarla birlikte yer yer 50cm çukurlar oluştu. bakalım kaç kişi karteri, şanzımanı dağıtınca mahkemelik olacak çünkü ne Yunusemre ne de Büyükşehir ilgileniyor.
Manisalım 9 ay önce
Google da yer bilimleri harita görüntüleme diye aratın akgedik altından fay hattı geçmekte..
vatandaş 9 ay önce
sabah işe giderken ve akşam dönüş yolunda otobüsler çok dolu,millet bıktı artık dile getirmekten.
27
açık