AK PARTİLİ ÖZKAN MECLİSTE YAŞANANLARI ANLATTI 

Mecliste dün yaşanan kavganın yankıları sürüyor. Olaylar esnasında masaya çıkan ve kavganın tam ortasında yer alan Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Al Özkan, Manisahaberleri.com’a acıkmalarda bulundu. 

MANİSA 05.03.2020, 20:45

Mecliste yaşananlar ilgili açıklama yapan Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Al Özkan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un olayların başlamasına neden olduğunu söyledi. Özkan; “Çarşamba günü CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımız'a yönelik ağza alınmayacak ifadelerle hakaretlerde bulunması gerek kamuoyunda gerekse partimiz içerisinde son derece haklı tepkilere neden oldu. Bu tavır sadece Sayın Cumhurbaşkanımız'a değil kendisini destekleyen milyonlarca insanımıza yönelik bir tavırdır. Tabi ki Özkoç'un bu açıklamaları genel başkanının izni ve hatta talimatı olmadan yapması da mümkün değildir. Son dönemde CHP içeriden dışarıdan Türkiye'ye saldıran her kesimin adeta sözcülüğünü üstlenmektedir. Bunu FETÖ ile mücadelede görüyoruz. Geçmişte DEAŞ’ın Türkiye'de gerçekleştirdiği saldırılarda gördük. Şimdi de Suriye meselesinde görüyoruz. Katil Esad'a tek kelime edemeyen CHP adeta Esad'ın Türkiye'deki sözcülüğünü üstlenmekte. İdlib'te ülkemizin güvenliği için kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimize destek olmak yerine içeride sergilediği tavırlarıyla kamuoyunun ve askerimizin moralini bozmaya çalışmaktadır. Gerek Kılıçdaroğlu'nun son dönemdeki beyanları gerekse Özkoç'un dünkü söylemeleri bunu göstermektedir.” dedi. 
Özkan, kavga anında yaşananşarla ilgili ise; “Özkoç'un basın toplantısından sonra aynı tavrını genel kurulda da sürdürmesi üzerine kendilerine hak ettikleri şekilde cevap verilmiştir ve bundan sonra da verilmeye devam edilecektir. Esasen CHP'nin bu tavrının kendi tabanında ve teşkilatlarında da büyük bir rahatsızlık oluşturduğunu biliyoruz. Türkiye böyle bir muhalefet partisini kesinlikle hak etmemektedir.” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu