banner299

banner298

Ak Parti'de Salih Hızlı, yeniden aday olduğunu açıkladı

banner297

AK Parti Manisa 7. Olağan İl Kongresi 18 Ocak 2021 Pazartesi günü gerçekleşecek. Muradiye Spor Salonunda gerçekleşecek olan kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle katılacak. 20 Kasım 2019 yılında Berk Mersinli’nin yerine AK Parti Manisa İl Başkanlığına atanan Salih Hızlı kongrede aday olduğunu açıkladı. Şehzadeler Belediyesi tarihi Bedesten’de düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, milletvekilleri İsmail Bilen, Uğur Aydemir, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan, Tamer Akkal, eski il başkanları ve partililer katıldı. 

Manisa 11.01.2021, 11:38 11.01.2021, 13:12
Ak Parti'de Salih Hızlı, yeniden aday olduğunu açıkladı
banner388

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, il kongresinin 18 Ocak’ta yapılacağını belirterek, gerçekleşecek olan kongrenin Manisa’yı, AK Parti’ye, ülkemize hayırlar getirmesini temenni etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdirleriyle 20 Kasım 2019’da AK Parti il başkanlığına atandığını ifade eden Hızlı, 14 aydır il başkanlığı görevini yürüttüğünü açıkladı. Hızlı,  17 ilçede kongrenin tamamlandığını, bu kongrelerde teşkilatın yüzde 65’inin tamamlandığını vurgulayarak, bu süre zarfında 10 bin 703 üyeyi AK Parti’ye kazandırdıklarını söyledi. 
Hızlı, “Dünyayı etkisi altına alan salgında Cumhurbaşkanlığımız önderliğinde başarılı bir sınav verdik. Sahada aldığımız sıkıntıları milletvekillerimiz vasıtasıyla Cumhurbaşkanımıza ilettik. Belediye başkanlarımız müthiş bir performans gösterdiler. Millet olarak, devlet olarak pandemi döneminde başarılı olduk” diye konuştu. 
20 yıla yaklaşan bir siyasi partinin mensupları olduklarını ifade eden Hızlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde siyasete devam ettiklerinin belirterek, güçlü Türkiye inşasına başladıklarını açıkladı. Teşkilat olarak ilk hedeflerinin 2023 olduğunu kaydeden Başkan Hızlı, teşkilat olarak bu hedefe ulaşmak için çalışacaklarını söyledi. 
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, milletvekilleri İsmail Bilen, Uğur Aydemir, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan, Tamer Akkal da birer konuşma yaparak yeniden il başkanlığına aday olduğunu açıklayan Salih Hızlı’ya destek verdiler.

Yorumlar (2)
manisalı 4 ay önce
Berk Mersinlinin yerini dolduramadı Salih Hızlı. Akparti Berk Mersinliden sonra kan kaybetti.
Oktay Bravos 4 ay önce
zülfikar gürcandan sonra ak parti için zaten hiçbir şey eskisi gibi olmadı manisada önce 16 nisanda evet oyları manisada beklenenin altında kaldı hayır birinci çıktı akabinde 24 haziran'da hedeflenen 6 mv hedefi yakalanamadı 5 mv ile yetinildi 31 mart'ta 2 ilçe yanlış tercihlerle kaybedildi salih hızlı'nın yokluğu çok hissedildi akhisar'da akhisarspor'u borçlandıran hüseyin eryüksel kendini anlatamadı külfetlerden kurtulamadı ve kaybetti köprübaşı ve yunusemre hasbelkader elde tutuldu berk mersinli de çok başarılı olduğu söylenemez büyükşehir başarısı da tamamen cengiz başkanın bireysel başarısı yine alaşehirle turgutluda cumhur ittifakı ortağı mhp'ye kazık atan ak parti içindeki akp'liler oldu onların ihaneti kestirilemedi reis doğru bilgilendirilemedi ak parti ciddi bir yüzleşme yapmalı manisa'da yeniden başarılı olmak için kulvar da sahipsiz değil artık ak parti'ye bilenen gelecek'sizine,deva olamayan veba'sına mahal vermemek lazım
20
açık